בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

80 עצי זית של ערבים נעקרו. התושבים: "המח"ט מבעיר את השטח"

ערביי הכפר קוצרא הסמוך לגוש שילה טוענים כי במוצאי שבת, עקרו יהודים למעלה משמונים עצי זית בכפר. ביום שישי דיווחנו כי ערבים מקוצרא הציתו שריפה גדולה סמוך לגבעת אש קודש. התושבים: "המח"ט מבעיר את השטח"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב אב תשע"א - 10:07 22/08/2011
גודל: א א א

ערביי הכפר קוצרא טוענים כי במוצאי שבת, עקרו יהודים למעלה משמונים עצי זית בכפר. ביום שישי דיווחנו כי ערבים מקוצרא הציתו שריפה גדולה סמוך לגבעת אש קודש. פעולת תגמול?

ערביי הכפר קוצרא טוענים כי במוצאי שבת, עקרו יהודים למעלה משמונים עצי זית בכפר. לטענתם, מספר יהודים גרמו נזק לגדר שהקיפה מטע זיתים, ולאחר מכן עקרו את עצי הזית שהיו במטע.

ביום שישי דיווחנו כי ערבים מהכפר קוצרא הציתו אש סמוך לגבעת אש קודש שבגוש שילה. תושבים רבים וכוחות כיבוי מתחנת בנימין, הגיעו למקום ועמלו במשך למעלה משעה על כיבוי האש. בעקבות מאמצי התושבים וכוחות הכיבוי, לא הגיעה האש לשטחים החקלאיים של תושבי גוש שילה.

לדברי התושבים, ההצתה בוצעה לאחר שהתקיימה באיזור ההפגנה השבועית במחאה על הוצאת צו שטח צבאי סגור על גבעת עלי עין הסמוכה. לדבריהם, ערביי קוצרא מקבלים רוח גבית מהתנהלות הצבא והמשטרה הנלחמים בהתיישבות היהודית במקום. "מח"ט בנימין הורס ישובים יהודים ובכך מבעיר את השטח" אמר תושב גוש שילה בשיחה עם הקול היהודי. "צה"ל הורס מאחז, הערבים מרימים ראש, ואנחנו צריכים להגן על עצמינו. אנחנו מקווים שבצה"ל יזכרו ביעודם האמיתי, יפסיקו להתנכל להתיישבות וכך נוכל לחיות כאן בשלוה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד