בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי אתן נשות הכותל?

הדו"ח חושף: יו"ר נשות הכותל פעילה בארגוני שמאל רדיקליים, סגניתה – פעילה ב"נשות ווטש" ויועצת של ארגון "סיכוי"

  • יח"צ
  • א' טבת תשע"ז - 07:20 30/12/2016
גודל: א א א
(הקרן למורשת הכותל)
(הקרן למורשת הכותל)

נשות הכותל מבקשות הכרה ולגיטימציה, אולם מדו"ח של מרכז ליב"ה עולה כי פעילותן הפוליטית של העומדות בראש הארגון נמצאת הרחק במחוזות בשמאל הרדיקלי.

מהדו"ח עולה כי ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל המכהנת במקביל כמנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, השתתפה בטקס הדלקת משואות של תנועת השמאל הרדיקלית "יש גבול" הקוראת ל"הפסקת הכיבוש" ותומכת בסרבנות. הופמן הוגדרה בהזמנה לטקס כהוגדרה כ"פעילה נגד הפלית מיעוטים".

הופמן הינה חברת הוועד המנהל של 'המוקד לפליטים ולמהגרים' , לצידה של נעמי חזן מהקרן החדשה לישראל, ארגון הפועל בין היתר לביטול החוק למניעת הסתננות שנועד למנוע את הצפת ישראל במהגרים. הארגון ממומן ע"י הקרן החדשה לישראל וקרן מוריה, וכן ע"י ישויות מדיניות זרות.

הופמן הייתה פעילה ב'נשים בשחור'- ארגון שמאל שקיים מחאות נגד ה"כיבוש" הישראלי בימי ה'אינתיפאדה הראשונה', וגם כיהנה כחברת הנהלה ב'אגודה לזכויות האזרח בישראל' , ארגון שמאל רדיקלי הממומן ע"י 'הקרן החדשה לישראל'.

על פי הדו"ח, הופמן היא גם יו"ר 'חברת דומארי של הצוענים בירושלים' (the Domari Society of Gypsies in Jerusalem), ארגון השייך לרשת הארגונים 'אלקדס' המתאמת פעילויות עבור הארגונים ודואגת להם לתקציבים. באתר של רשת 'אלקדס' מוצגת מפה של העיר העתיקה בה אין כל אזכור לכותל המערבי, והרובע היהודי נקרא 'שכונת אל-שארף'. בנוסף, רשת 'אלקדס' תומכת ב"החרמת הכיבוש כאחד האמצעים היעילים ביותר כדי להתנגד למדיניות של קולוניזציה ועקירת פלסטינים".

בדו"ח מופיע גם מידע על פעילותה הקיצונית של סגנית יו"ר 'נשות הכותל' - בתיה קאלוס.

קאלוס משמשת כרכזת תכניות של 'קרן מוריה', ובכך מסייעת בהעברת תקציבים לארגונים השותפים לקמפיין הדה-לגיטימציה נגד ישראל כמו: 'עדאלה', 'עיר עמים', 'יש דין' ו'מוסאווה'.

בנוסף קאלוס משמשת כיועצת של הארגון 'סיכוי', החתום על 'הצהרת חיפה': הצהרה הקוראת לביטול קיומה של מדינת ישראל, תומכת בהתנגדות אלימה, ומאשימה את ישראל במניפולציה של זיכרון השואה לצורך מטרות פוליטיות.

קאלוס פעילה גם בארגון השמאל הקיצוני "נשות ווטש" הקורא לחרם לישראל ופועל להאשמת ישראל בפגיעה בזכויות פלסטינים.

קאלוס היא גם היועצת הישראלית לקרן 'פאוס', קרן אמריקאית המממנת באופן משמעותי את 'הקרן החדשה לישראל' וכן את 'סיכוי'. כמו כן היא חברת הוועד המנהל של 'אנו' ארגון המוביל מאבקים חברתיים ברשת, ומכהנת כמנהלת תכניות בקרן אברהם. ומייצגת גם את קרן סוהן. 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד