בע"ה י"ד תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

929 אירחו את מנכ"ל 'שוברים שתיקה' ועוררו ביקורת חריפה

​מיזם הלימוד השנוי במחלוקת אירח את מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני והגולשים זעמו: "מה הדבר הבא? זחאלקה בפרשנות למסע כיבושיו של יהושע?"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' טבת תשע"ח - 11:44 19/12/2017
גודל: א א א
אירוע של שוברים שתיקה. ארכיון צילום: איתן אלחדז TPS
אירוע של שוברים שתיקה. ארכיון צילום: איתן אלחדז TPS

מיזם הלימוד 929, שנועד לפי מפעיליו להנגיש את התנ"ך לאוכלוסייה נרחבת, עורר מאז הקמתו לא מעט ביקורת מצד גורמים תורניים, שטענו כי המיזם פוגע בצורת לימוד התורה והתנ"ך.

אלא ששלשום נראה כי מפעילי 929 חצו קו נוסף, ועוררו סערה גם מצד גולשים שאינם מגדירים עצמם כשומרי תורה ומצוות, לאחר שהמיזם אירח את אבנר גבריהו, מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה.

גבריהו כתב פרשנות בנושא השתיקה על פרק באיוב, אולם טענת 929 לפיה  "התנ"ך של כולם", ולכן יש מקום להביא גם אותו, לא סיפקה את הגולשים, שעשרות מהם כתבו בדף הפייסבוק של המיזם תגובות נזעמות.

חלק מהגולשים אף הודיעו כי הם מסירים את הלייק והמעקב מדף הפייסבוק של המיזם בעקבות הדברים, ומורה ציין כי יפסיק להפנות לאתר של 929 תלמידים.

"מה פתאום אתם מזהמים את הדף הזה עם חתרן הממומן בכספי בצע אתנן ושלמונים של גופים זרים?", כתב אחד הגולשים. "יש לי שני אחיינים קרביים בצה"ל והדביליהו הזה משתתף ברדיפתם - ואתם עוד נותנים לו פתחון פה. איפה הדרך-ארץ שלכם (שכידוע, קודמת אפילו לתורה)?".

"התנ”ך שייך לכולם, אבל המוסריות הנוצרית הצבועה הזו שייכת לברית החדשה", כתב גולש נוסף. "מה הדבר הבא, זחאלקה בפרשנות למסע כיבושיו של יהושע?".

מפעילי הדף כתבו שוב ושוב בתגובה לטענות הגולשים כי "התנ"ך שייך לכולם", אך כאמור רק הגבירו את הזעם כנגד מה שכינו גולשים "פלורליזם מזוייף".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד