בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"תופעה חמורה של התבוללות בשירות הלאומי"

בראיון אודות תופעת ההתבוללות בין בנות שירות לאומי לערבים, אומר ראש רשת 'צביה' הרב איתן אייזמן כי הוא מכיר את התופעה שלדבריו הינה "תופעה חמורה ביותר". הרב אף קורא לבנות שלא להתנדב לשירות לאומי היכן שבנות מפתחות קשרי ידידות עם ערבים מעבר לעבודה השוטפת.

  • אלחנן גרונר
  • ג' חשון תשע"ד - 13:58 07/10/2013
גודל: א א א
הרב איתן איזמן (יח"צ)
הרב איתן איזמן (יח"צ)

"התופעה קיימת והיא חמורה ביותר" נחרץ הרב איתן איזמן בתשובה לשאלה האם שמע על תופעת ההתבוללות בשירות האזרחי – לאומי.

לאחרונהדיווחנועל מספר מקרים בהן נוצרו קשרים בין בנות שירות אזרחי-לאומי לבין ערבים שעבדו במקומות ההתנדבות של הבנות.

הארגונים המטפלים בנושא מדברים על עשרות בנות שירות דתיות שטופלו בעקבות קשרים עם ערבים בשנתיים האחרונות, רובן המכריע מבתים טובים ומאולפנות מובילות.

הרב איתן איזמן, ראש רשת החינוך נעם – צביה שמפעילה עשרות אולפנות וישיבות ברחבי הארץ אומר כי הוא מכיר את התופעה ואף משתדל לדאוג להכין את הבנות הלומדות באולפנות שבאחריותו לקראת השירות הלאומי, כולל התייחסות ספציפית לנושא ההתבוללות.

"לא להתנדב למקומות בהן מתרועעים עם ערבים"

"אין ספק" אומר הרב איזמן בשיחה עם הקול היהודי "כשמכינים את הבנות לשנת שירות, מדברים איתן גם על הנושא של התבוללות".

הרב איזמן מספר כי הרשת מדריכה גם את אנשי הצוות בנושא, "גם המנהלים שלנו שמעו את האנשים המיוחדים שמטפלים ופועלים בנושא הזה של קשרים עם ערבים"

הרב אייזמן אף קורא לבנות שלא להתנדב לשירות לאומי-אזרחי במקומות מסוימים. "בכל מקום שהבנות מתרועעות עם ערבים אסור לשרת שם", אומר הרב איזמן.

"לא צריך להבהל אם מועסקים שם ערבים מפני שבכל מהלך חיינו אנחנו פוגשים ערבים. אבל כל מקום שהבנות מתרועעות עם ערבים ומפתחות קשרי חברות וידידות מעבר לעבודה השוטפת הרגילה, אין שום מקום לבנות שלנו להסתובב שם".

אבל בדרך כלל זה לא מתחיל מקשרי חברות אלא מתפתח בעקבות קשרי העבודה

"לכן אני אומר" עונה הרב אייזמן, "בכל מקום שאתה רואה שהמקום הוא לא רק מקום שאתה עושה את תפקידך והולך הביתה אלא גם נוצרים קשרי ידידות, אחוה ורעות, אז ודאי שבת לא יכולה להיות במקום כזה. בזה אין ספק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד