בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
יום השואה

"אסור לשכוח שלרוע היו פנים, ידיים ורגליים"

​תנועת בית"ר מזכירה ביום השואה את מעללי הגרמנים. "גרמניה היא העמלק של דורנו. צריך להחרים את מוצריה ולא לאפשר יום עבודה רגיל בשגרירות"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו ניסן תשע"ח - 18:35 11/04/2018
גודל: א א א
זוגות תאומים יהודים שעברו ניסויים בידי הנאצים ימח שמם באושויץ
זוגות תאומים יהודים שעברו ניסויים בידי הנאצים ימח שמם באושויץ

ביום הזיכרון לשואה בוחרים בתנועת בית"ר העולמית לציין בצורה ברורה את זיכרון מעשי העם הגרמני, ולהזכיר לדורות הבאים מי עמד מאחורי השואה האיומה. את טקס יום השואה עורכים בתנועה מול שגרירות גרמניה בישראל בעיר תל אביב.

נריה מאיר, יו"ר תנועת בית"ר העולמית מספר בשיחה עם הקול היהודי כי לא מדובר בצעד חדש של התנועה, אולם דווקא ככל שעוברות השנים וזכרון השואה מתרחק, רואים בתנועה חשיבות להזכיר מי הוא העם שביצע את השמדת יהודי אירופה.

"משנה לשנה יום השואה הולך יותר ויותר לעיסוק בניצולים ובזכר שלהם, ובעצם שוכח שלרוע היו פנים וידיים ורגליים", מסביר מאיר.

"אנחנו מצווים היסטורית – 'זכור את אשר עשה לך עמלק', ואין ספק שגרמניה היא העמלק של דורנו בגלל מה שעשתה במאה העשרים.

אני חושב שכמו שאנו מצפים מגרמנים צעירים לקחת אחריות על מה שהסבים שלהם עשו, ורוב הישראלים לא מרגישים בנח כשגרמנים צעירים מתכחשים לעבר שלהם, גם אנחנו בישראל צריכים לזכור דווקא ביום השואה את החיה הנאצית, ולהזכיר לילדים שלנו ולדורות הבאים שהאנושות הגיעה לשיא הרוע שלה דרך גרמניה".

"גרמניה הופכת ליעד תיירותי"

מאיר מציין כי ישנה תחושה שחלק מהעם היהודי מביא שדר של "סליחה" לגרמנים.

"בשנים האחרונות גרמניה הופכת ליעד תיירות פולפולארי לישראלים, וישראלים שרוצים לרדת מהארץ הולכים דווקא לגרמניה למרות שהיא לא מדינה דוברת אנגלית, והאיסלאם מרים שם ראש", הוא אומר. "הדבר הכי חמור שכביכול מוחלים להם על כל מה שהיה".

"לכן אנחנו רואים צורך בשנים האחרונות ובמיוחד השנה, לבוא ולהזכיר שגרמניה היא מקור הרוע. אסור לסלוח, וצריך להזכיר לנו ברמה היומיומית, אם זה בהחרמת מוצרים גרמניים, ואם זה בקיום טקס יום השואה מול שגרירות גרמניה.

שלא יקרה מצב שהשגרירות הגרמנית יכולה להמשיך את יום העבודה שלה כרגיל ורק אנחנו מתעטפים בתוך עצמינו ומזכירים את מי שנרצח".

"לעולם לא נצליח לתפוס את המעשה הנורא של השואה"

האם אתה חושב שאכן ניתן לסמוך על אמירות שהלקח נלמד והופנם וכד'?

"לא. קודם כל אין שום דרך בעולם להצליח להפנים ולתפוס את המעשה הנורא והקטסטרופלי הזה – רצח שישה מיליון יהודים. לעולם לא נצליח לתפוס.

דבר שני, דווקא לאור זה, אנחנו חייבים להזכיר את הצורר הנאצי שעשה את זה. קו ישיר עובר בין מה שעשו הגרמנים לפני 70 שנה, לבין האנטישמיות שמרימה כיום ראש באירופה.

איפה שלא נזכיר בצורה בוטחת את מעשי הנאצים, שם תצמח אנטישמיות חדשה, אם בצורה איסלאמית ואם בצורה של ימין קיצוני.

התפקיד שלנו זה להזכיר קודם כל לעם היהודי ואז לעולם כולות שגרמניה היא מקור הרוע, ושהעולם לא עשה דבר בזמן שהמכונה הנאצית פעלה היטב - את חוסר המוסריות של  מדינות אירופה כולן", אומר מאיר.

אנטישמיות? צריך לעודד עלייה לישראל

מאיר מציין כי ישנה התעוררות של מדינת ישראל להילחם בתועפות אנטישמיות כגון ה-BDS, אולם לדבריו עיקר הפעילות צריכה להיות בעידוד עלייה.

"באופן כללי אני חושב שיש התעוררות כמדינה למאבק נגד ה-BDS  שהוא סוג של אנטישמיות. תמיד יש מה לפעול עוד. כתנועת נוער הלקח המרכזי שלנו זה להגיד לנוער לעלות לישראל.

אבל גם מי שנמצא בחוץ לארץ, צריך לדאוג שילכו בצורה בוטחת, כמו שבית"ר חינכה לאורך הדורות - בעוצמה וגאווה יהודית, כי יהדות שתהיה חלשה תיעלם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד