בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הפרס לרב גינזבורג:

"בזכות צדיקים כאלו נהיה קשורים בשליחותנו לה'"

מאות השתתפו באירוע הענקת פרס היצירה התורנית לרב יצחק גינזבורג. בעקבות מחאת אנשי שמאל, הגיעו רבנים ואישי ציבור לברך את הרב גינזבורג

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ח' אב תשע"ט - 14:17 09/08/2019
גודל: א א א
(אלעזר ריגר, גל עיני)
(אלעזר ריגר, גל עיני)

מאות השתתפו השבוע באירוע הענקת הפרס ליצירה תורנית לרב יצחק גינזבורג בידי הקתדרה לתורה ולחכמה בראשות הרב שמואל יניב בגבעת שמואל.

האירוע החל בשעות הבוקר ביום חמישי. אז עלו נואמים שונים ונשאו דברים בנושא תורת החסידות והגאולה. בין הנואמים היו גם שר החינוך הרב רפי פרץ, מרצה בבית הספר לתורת הנפש הרב נעם שפירא, הרב יוסי פלאי, ד"ר שי שגב, הרב ד"ר משה רט, הרב ד"ר יהודה יונגסטר, הרב יהושע שפירא ועוד.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

חלקו האחרון של הערב עסק בפרס היצירה התורנית לרב גינזבורג.

עוד לפני האירוע, חברי ארגון השמאל 'תג מאיר' ניסו להפריע לאירוע וכבר בשבועות שלפניו גרמו לתקשורת לעסוק בנושא ואף ארגנו הפגנה מחאה מול הכנס בטענה כי אין לתת פרס לרב גינזבורג.

הרב שמואל יניב, ראש הקתדרה, לא נכנע ללחצים שהפעילו עליו ארגוני השמאל והחליט למנף זאת לכבודו של הרב גינזבורג. בעקבות המחאה, החליטו אישי ציבור ורבנים שונים להצטרף אף הם לאירוע ולברך את הרב גינזבורג בהענקת הפרס.

הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת כיסא רחמים, שלח ברכה מצולמת לאירוע. "רבותי, צריך לחלוק כבוד לתלמיד חכם גדול בדורנו שבקיא בנגלה, בנסתר, בקבלה, במתמטיקה ומדעים", אמר הרב מאזוז.

הרב מאזוז התייחס לפרסומים בכלי תקשורת שונים כנגד הענק הפרס. "מהעיתון שלהם יעטפו בזה דגים. לא שווה כלום. הם סתם מדברים. לא להתייחס. שאדם עושה דברים לשם למים לא לפחד משום דבר. לכן אנחנו ואלפים כמונו מחזקים את ידי הרב יצחק גינזבורג שיהיה בריא וירפא את הדור הזה".

גם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) הגיע לנאום באירוע, זאת לאחר ששמע כי אנשי שמאל מנסים לפגוע בהענקת הפרס. "העובדה שיש באומה כאלו תלמידי חכמים גדולים, בעלי חסידות רדיקאלית עליונה של עבודת ה', של תורה של תפילה של קדושה של קרבת אלוקים. היא זו שנותנת לנו את הרוגע והשלווה להקים מדינה ולפעול בכל מה שקשור להקים מדינה ולקיים מדינה בשלווה וברוקע.

"הרב גינזבורג הוא בוודאי תלמיד חכם גדול ועצום עם מבוע רוחני גדול כל כך. ובזכות הצדיקים האלו, בזכות גדולי הדור האלו, כולנו יכולים לפעול איש-איש בתחומות ובשליחותו בפרנסתו בעירו וכו'. בזכות צדיקים כאלו נהיה קשורים לריבונו של עולם".

השר סמוטריץ' ביקש לברך את הרב יניב ואת יוזמי האירוע. "הרב יניב ושאר העושים בקתדרה יבורכו ובעזרת ה'. אנחנו מצפים לתחייה מעשית ולישועה מורגשת וקרובה. שסוף סוף תהיה תיקון ההנהגה המעשית שתהיה תורנית חסידה ועליונה".

בהמשך האירוע עלה לדוכן הנואמים הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה בשומרון. הרב מלמד פתח בהכרת תודה לרב יצחק גינזבורג. "בהיותי תלמיד צעיר רציתי להרחיב את לימודי במשנת חסידות חב"ד. זכיתי לפגוש את הרב יצחק, לשמוע ממנו שיעורים רבים ואף ללמוד איתו באופן אישי. בהדרכתו נכנסתי לפרדס החסידות ופנימיות התורה. במסלול דומה עברו צעירים רבים צמאי דעת וקדושה שזכו למאור פניו של הרב יצחק ומאור תורתו".

"התעמקות בתורה וחסידות נעשית מתוך טהרה, עדינות ותמימות ובכך, מעניק הרב גינזבורג לתמידיו השארה בתורה ובמידות תרומיות".

עוד הוסיף הרב מלמד ואמר, כי "יסוד מרכזי במשנתו של הרב יצחק הוא הניסיון המתמיד לקשר את כל ענפי התורה לאתגרי המציאות והמדע ובכישרון רב לגלות עוד ועוד הפריות הדדיות בין הקודש לחול".

בשלב זה הגיע לאולם הרב גינזבורג והרב ד"ר יהודה יונגסטר העניק לרב גינזבורג מנורה עשויה מזהב, כפרס ליצירה תורנית לשנת התשע"ט, מטעם הקתדרה לתורה ולחכמה. הרב שמואל יניב עלה פעם נוספת על דוכן הנואמים, בירך את הרב גינזבורג ואת הרבנית רוממיה גינזבורג. מיד לאחר מכן, העניק הרב יניב לרבנית זר פרחים גדול.

"מורי ורבותי, ביקשנו בתחנונים שהרבנית תגיע וזכינו שהיא אכן הגיעה. הכנו לה זר פרחים גדול. אנחנו רוצים לכבד אותה. אין לכם מושג מה זה להיות אשתו של הרב".

לאחר הענקת הפרס, אמר הרב ד"ר יונגסטר: "תודה לרב יניב, שאנשים צעירים ממנו בהרבה לא יכולים להרים פרויקטים אפילו קטנים מזה... שה' יזכה את הרב יניב בשנים רבות של עשייה למען עם ישראל. ותודה לגאון הרב גינזבורג שנאות לקבלת מאיתנו את הפרס".

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, הגיע אף הוא לברך את הרב גינזבורג באירוע וסיפר: "כשהרב יניב אמר לי 'מנסים לעצור אותי' אמרתי לו – 'אני מגיע'".

הרב אליהו ביקש להזכיר שני מאורעות הקשורים לימי החורבן והאבלות. "בשני האירועים הללו היה ניסיון שלא לתת לאדם מסוים להגיד את מה שיש לו לומר בשם ה'".

הרב אליהו הזכיר את השלכת ירמיהו לחצר המטרה ולבור הטיט במטרה שיכבוש את נבואתו. "ירמיהו לא שתק, העובדה הזו מאפשרת לעם ישראל להחזיר עטרה ליושנה. זו דוגמא אחת. שממנה למדים כמה חשוב שמי שנושא את דבר ה' – צריך לעשות זאת בצורה ברורה".

לקראת סיומו של הערב העביר הרב יצחק גינזבורג שיעור קצר שעסק בנושא ימי בין המיצרים וכיצד יש להביא את הגאולה לאור תורת החסידות.

"תודה לכולם שהגיעו", פתח הרב גינזבורג את דבריו. "התודה העיקרית זה לרב יניב, ידיד נפש מעל 30 שנה. כל הערב הזה הוא בזכותו. שהימים האלו יהפכו עוד השנה הזאת לששון ולשמחה ולמועדים טובים והאמת והשלום אהבו. שנאהב את האמת ואת השלום".

בסיום האירוע רקדו יחד הרב יניב, הרב אליהו והרב גינזבורג לקול שירת הקהל: 'שיבנה בית המקדש במהרה בימינו'.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד