בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הפרקליטות תומכת בסיוע למיסיון"

חוות דעת פרקליטות המדינה כופה על ועדת הכספים לאשר סעיף 46 לעמותות מיסיונריות המטבילות לנצרות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' ניסן תשפ"א - 15:24 22/03/2021
גודל: א א א

ארגון 'אור לאחים', הפועל כנגד כתות מיסיון ומניעת התבוללות בארץ ישראל, טוען כי פרקליטות המדינה, תומכת לכאורה בסיוע למיסיון .

הארגון מציג חוות דעת משפטית מאת הפרקליטות, המשתרעת על פני 70 עמודים, בה היא עומדת לצד רשות המיסים בהכרתה בעמותה מסיונרית כ"מוסד ציבורי", לצורך מתן הטבות מס, וכופה על ועדת הכספים לאשר סעיף 46 לעמותות מיסיונריות.

עו"ד, אלי פז, היועץ המשפטי של ארגון 'אור לאחים', מתייחס לתמיכה התמוהה של הפרקליטות ומציין כי בפניית עמותת המסיונרים עצמה, נטען כי: "אינה עוסקת כעיסוק מרכזי בהטבלה לנצרות", כלומר הודתה לכאורה שאכן עוסקת ב"הטבלה לנצרות".

בתגובת ועדת הכספים, בראשות חבר הכנסת משה גפני, לעתירה שהוגשה לבג"צ, הובהר כי בישיבת הועדה הוחלט פה אחד, על ידי 15 חברים נוכחים וללא כל מתנגדים, לאחר שמיעת נציגי העותרת, כי הטבלת יהודים לנצרות, אינה מצדיקה תמיכה של המדינה בהענקת הטבות מס. חברי הוועדה, מסיעות הקואליציה והאופוזיציה סברו כאחד, כי במדינת ישראל אין זה ראוי לתמוך או לעודד פעילות של ארגון, העוסק בפעילות מסיונרית של המרת יהודים מדתם, גם אם היא נעשית באופן שאינו מהווה עבירה פלילית. בועדה טענו, כי דין תביעת העמותה המסיונרית להידחות, גם בשל הקריטריון של גורם שהוא במחלוקת ציבורית עמוקה. 

עו"ד פז מציין כי: "החלטת הועדה פה אחד, מבטאת את דעתו של הציבור הרחב בעניין, מגשימה את רצון העם, והשיטה הדמוקרטית אינה מאפשרת להתעלם ממנה. מכאן, שתמיכה של המדינה בעידוד להמרת דתם של יהודים, בניגוד לדעת הרשות המחוקקת, שניתנה פה אחד, עומדת בסתירה להגדרתה של מדינת ישראל כ"מדינה דמוקרטית".

עו"ד פז מצטט מדברי בג"צ בענין אחר, בו הביע את דעתו בעניין אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית: "מה משמיעה אותנו האמירה כי מדינת ישראל היא 'מדינה יהודית'? ראשית דבר נאמר, כי דבר היותה של ישראל מדינה יהודית, מצוי ביסוד קיומנו כאן ... העם היהודי הקים את המדינה היהודית. זו הראשית וממנה נמשיך בדרך". מכך מסיק עו"ד פז : "על פי דברי בג"צ, תמיכה של המדינה בעידוד להמרת דתם של יהודים, עומדת בסתירה להגדרתה של מדינת ישראל כ'מדינה יהודית', כפי שפירשה".

הרב בנימין ולקן, מנהל האגף למאבק במיסיון ובכתות ב"אור לאחים", אמר כי: "הארגון יעמוד לימינו של ח"כ הרב משה גפני ויגייס לצדו ייעוץ משפטי ככל יידרש. בממשלה הבאה, נקדם את חוק המיסיון, לסיכול מזימות רשע של עויני היהדות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד