בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ישראל עוברת תהליך של ''נאציפיקציה''

את הדברים אמר חבר סגל במכון מנדל שעד לאחרונה הכשיר את קציני צה"ל, זאת בעקבות שיחות עם חברים במפלגה הנאצית

  • דוד אור שחר
  • כ"ח תמוז תשע"ח - 09:14 11/07/2018
גודל: א א א
(דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

לאחרונה פורסם כי צה"ל מתכוון להפסיק ההתקשרות עם מכון מנדל בקורס המלט"ק המחנך את שכבת הפיקוד הזוטרה של צה"ל, "על רקע חוסר התאמה של התכנים המועברים לשכבת הפיקוד הזו".

באתר 0404 פורסם כי בדו"ח חדש שמתפרסם היום מציג ארגון 'אחים לנשק' בשיתוף עם ארגון 'לביא' את תפיסת העולם של מובילי מכון מנדל והמרצים בו.

בדו"ח המפורט מובאות אמירות רבות של ראשי המכון, שמעידות על זיקה פוליטית חריפה לרוח השמאל הקיצוני. ג'רמי פוגל חבר סגל במכון מנדל למנהיגות שבראיון עימו בעיתון "הארץ" נכתב: "אל המסקנה כי החברה הישראלית מצויה בתהליך שהוא מכנה "נאציפיקציה" הגיע לאחרונה בעקבות מפגשים עם גרמנים קשישים שהיו חברים במפלגה הנאצית".

נתון חמור נוסף שנחשף בדו"ח הוא כי קיים קשר חם בין נשיא הקרן בישראל פרופסור יהודה ריינהרץ לבין ריצ'רד גולדסטון מחבר דו"ח האו"ם שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה במבצע "עופרת יצוקה". 

על פי הדיווח ב0404 עולה כי למכון מנדל השפעה ישירה על מוסר הלחימה בצה"ל. זניחה של ערכי הניצחון וההכרעה בקרב, זניחה של הערכים הבסיסיים של עם ישראל, אליהם תמיד חינכו בצה"ל, לטובת ליברליות אוניברסלית, תוך רצון לשנות את החברה הישראלית כולה כל אלה הם פרי חינוך הפיקוד הצבאי במכון.

רס"ן (במיל') חיים טייטלבוים יו"ר ארגון אחים לנשק אמר בתגובה לפרסום הדו"ח כי "המעורבות של גורמי שמאל קיצוניים, בעלי אג'נדה אנטי ציונית ואנטי יהודית, היא נסיון להשתמש בצה"ל כסוכן לשינוי פני החברה והמדינה.

אנחנו שמחים שהבינו בצה"ל שמכון מנדל לא ראוי ולא מתאים לחנך קצינים שאמורים לחתור לניצחון ולהכרעה, ומקווים שצה"ל ישכיל ויפסיק כל התקשרות עם מכון מנדל, עם מרציו ועם שאר ארגוני הקרן החדשה לישראל המנסים לבסס בחברה הישראלית אג'נדות קיצוניות מתוך צה"ל, על גבם של החיילים ועל חשבון בטחון ישראל".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון