בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא אני צריך לעמוד לדין אלא פושעי הגירוש"

​הרב וולפא המואשם בהסתת חיילים לסרב לגרש יהודים, העיד במשפטו, והפך מנאשם למאשים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד אלול תשע"ז - 09:33 15/09/2017
גודל: א א א
גירוש גוש קטיף צילום: דובר צה"ל
גירוש גוש קטיף צילום: דובר צה"ל

הרב שלום דב וולפא, ראש המטה העולמי להצלת העם והארץ, התייצב השבוע בבית המשפט במסגרת המשפט שמתנהל נגדו ונגד שי גפן באשמת הסתת חיילים לסרב להשתתף בגירוש יהודים. המשפט מתנהל בפני השופטת ג'ויה סקיפא שפירא מבית משפט השלום בירושלים, והכרעת הדין נקבעה לעוד שלושה חודשים.

אלא שמפרוטוקול הדיון שנערך ביום שלישי האחרון והגיע לידי הקול היהודי, עולה כי הרב וולפא החליט לנצל את עדותו ולהשמיע כתב אישום חריף נגד הממשלה בראשותו של אריאל שרון שביצעה את גירוש היהודים והסיתה לדבריו את חיילי צה"ל לפגיעה בארץ ישראל ועם ישראל ושיתוף פעולה עם האויב.

"מדובר בתקופה שבה הממשלה ברשות אריק שרון הסיתה רבבות חיילים, שנשבעו בכותל שיגנו על המדינה, עם ישראל וארץ ישראל, ועשתה להם שטיפת מח", פתח הרב וולפא. "בהתחלה שטיפת מח מנטלית, לעקר מהלב שלהם ומהמח, שייכות שלהם לעם ישראל וארץ ישראל. הממשלה עשתה אותם פושעים כנגד מצפונם וגרמה להם לשתף פעולה עם האויב.

אין ספק שבאותה תקופה המחבלים מעזה היו עדיין במצב מלחמה עם ישראל והחיילים עשו את העבודה ושיתפו פעולה עם האויב. אין לזה שום סיבה לא לפי חוקי התורה ולפי החוק במדינה. שיתוף פעולה עם האויב בזמן מלחמה זה עבירה שהעונש עליה מוות, וכך גם העבירה של מסירת חלק מארץ ישראל לאויב. לכל זה הסיתה הממשלה רבבות חיילים".

"כל מי שהיה לו משהו נגד, אחת דתו", אמר הרב וולפא על רדיפת השלטון את מתנגדי הגירוש. "באותם הימים ניסינו לעשות פעולות שיזעזעו את דעת הקהל.

הרב וולפא תיאר בדיון את ההיסטוריה העקובה מדם של משפחתו. "אני אישית סבלתי במשפחתי שכול ויתמות בגלל האויב הערבי. חמי נהרג בירושלים בשנת 1953 ממחבל. סבי בחברון נהרג אף הוא ממחבל. לאותם המחבלים העניקה הממשלה עשרות ישובים תוך גירוש אכזרי של תושבים יהודים שגרו שם. אני לא חושב שהיום אני הייתי צריך לשבת לדין. בית המשפט צריך להתעסק בשפיטה של כל אלו שגרמו לגירוש אכזרי זה".

הרב וולפא התייחס גם לאפלייה באכיפה נגדו, כאשר כתב האישום בנושא זה הוא נדיר והוגש מספר שנים לאחר האירועים, שהתרחשו לפני שש ושמונה שנים, בעוד שארגוני שמאל קיצוני מסיתים חיילים לאי ציות במשך שנים.

"באותה נאמנות שחקרו אותי צריך לחקור את כל השמאלנים שמעודדים צעירים שלא להתגייס לצה"ל בכלל ולא לשרת בשטחים. את זה לא עושים בכלל", אמר הרב.

בנוגע להאשמות נגדו, הצהיר הרב וולפא כי אכן ארגן אירועים והעניק תעודות הוקרה ואף סכומי כסף לחיילים שסירבו להשתתף בגירוש יהודים.

"הרעיון הוא להראות שחייל היה מוכן לשבת בכלא בשביל הוראת המצפון שלו. צריך להעריך את ההורים שהגיעו לילד כזה שהוא אחד מאלף, שמוכן למסור את נפשו בשביל האמת".

 

 

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד