בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לוקחים את הנערות לכפרים והן מנוצלות בצורה קשה"

קצינת נוער ראשית לשעבר במשטרה סנ"צ בדימוס ד"ר סוזי בן ברוך, מגיבה לסירוב הרווחה למסור לקול היהודי נתונים על היעדרות קטינות. "לא צריך להסתיר את הנתונים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ג' אלול תשפ"א - 12:55 11/08/2021
גודל: א א א

בעקבות הפרסום בקול היהודי על כך שמשרד הרווחה מסרב למסור לקול היהודי נתונים אודות היעדרות ובריחת קטינות ממוסדות חסות הנוער, תיארה סנ"צ ד"ר סוזי בן ברוך, קצינת נוער ראשית לשעבר במשטרת ישראל, את מה שעובר על אותן נערות, שבמקרים רבים מגיעות לכפרים ערבים. את הדברים אמרה בן ברוך בראיות לתכנית סגר יום ברשת ב' בה התראיינה לצד כתב הקול היהודי אלחנן גרונר שעוקב אחר התופעה הקשה.

"הנערות הללו נמצאות במוסדות בצו בית משפט. הן רוצות לגרום נזק לעצמן בגלל ההתעללות שעברו וכל התהליך יורד לטמיון ברגע שהן בורחות.

מדובר בילדות אומללות שהיו קורבנות וכעת על המוסדות להציל אותן מעצמן, מכיוון שהן נוטות לפגוע בעצמן אחרי מה שעברו. 
אותו סרסור שמחכה להן בחוץ. בסופו של דבר, כשהוא מבין שבית המשפט שם עליהן צו והמשטרה מחפשת אותן, הוא לוקח אותן מעבר ל'קו הירוק', לוקח אותן לכפרים והן מנוצלות שם בצורה כל כך קשה וכשמחזירים אותן, הן במצב כל כך קשה - הבריחה היא נוראית. יש בורחות סדרתיות שמצליחות לברוח - לא משנה כמה יעצרו זאת.

המשטרה חייבת לחפש אותן מיד, מדובר בנערות ברמת סיכון מאוד גבוה".

סנ"צ בן ברוך קוראת למשרד הרווחה להעביר את הנתונים שהתבקשו בבקשת חופש המידע שהגשנו בקול היהודי. "משרד הרווחה לא צריך משאבים רבים כדי להעביר נתונים. תנו נתונים כלליים לגבי הבריחות, לא צריך להסתיר אותם, זו לא בעיה רק שלהם - זו בעיה רוחבית והם צריכים לתת את הנתונים. העברת הנתונים תעזור לאתר אותן, זה יסייע לנערה, זה יסייע לחברה. כשם שבמשטרה נותנים נתונים על מעצר קטינים בכל יום - גם כאן, בלי שמות כמובן, אין שום סיבה שלא יתנו. הבנות האלה מסתובבות בחוץ תחת צו בית משפט וצריך לתת לכך מענה", היא אומרת.

במקום להתלונן על המצב - בואו לייצר שינוי!
אלו ימי הקמפיין להגדלת מערכת התחקירים המשפיעה
של הקול היהודי,

הצטרפו עכשיו וקחו חלק!
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד