בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מתבצע מאמץ עצום למחוק את זהות המדינה היהודית"

על אלאור אזריה ומוזיקה, ערבות הדדית וחיבור חלקי העם, מאיפה הגיע השם בוזגלו, והאם בכוונתו לרוץ לפוליטיקה? "קצר ולעניין" עם רן כרמי-בוזגלו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' כסלו תשע"ח - 18:00 23/11/2017
גודל: א א א
צילום:  אברהם שפירא
צילום: אברהם שפירא

רן כרמי בוזגלו (54), תושב אשדוד, בעל חנות מוזיקה, פעיל ציבור ויו"ר תנועת "ציונות בנחישות", בראיון "קצר ולעניין" בקול היהודי.

- כפעיל מרכזי למען אלאור אזריה, מה אתה אומר על סירוב הנשיא לחון אותו?

"ריבלין פספס הזדמנות היסטורית להביא לסיום הפרשה העגומה שמטלטלת את המדינה קרוב לשנתיים. כמה עצוב שהנשיא ה"עממי" אטם אוזניו וליבו לשוועת הציבור".

- פרשת דין יששכרוב ושוברים שתיקה?

"הכי משעשע בפרשה הוא שההתארגנות החתרנית נחשפת במערומיה בכל מקרה: או שמדובר בפושעי מלחמה או שהם סתם שקרנים... אני מניח שהשפעת הארגון תצטמצם משמעותית תודות לערנות הציבור".

רן כרמי בוזגלו בראיון לקול היהודי על פרשת אלאור אזריה:

צילום: אברהם שפירא | עריכה: יהודה פרל 

 

- חשיפת הקול היהודי על מכון וינגייט שסירב לאפשר תליית דגל ישראל במעונות -  מאיפה מגיעה כזו החלטה לדעתך?

"ראשית, שאפו על החשיפה החשובה. המניע הפסול הוא אותו נסיון לשאת חן בעיני העולם ואחותו, והפלורליזם המעושה גורם לאומללים להמעיט בערכה של מורשת מפוארת, הלוא היא מורשתנו עתיקת היומין. אגב, בעקבות חשיפתכם נדברתי עם הנהלת המכון וסכמנו שנתרום להם 150 דגלים, שינשאו בגאון על חזית המעונות".

האם אתה רואה קשר בין התופעות הללו לעניין של היעדר זהות יהודית?

"בהחלט. מתבצע מאמץ עצום, הנתמך וממומן ע"י גורמים זרים, למחוק את זהות המדינה היהודית כחלק מתוכנית כוללת למחיקת היישות הציונית מעל מפת המזה"ת. לכן נתכנסנו כאן: לבלום את הרוע הצרוף, המאיים להכרית כל חלקה טובה".

- מה זו תנועת ציונות בנחישות?

"הרעיון הוא להפעיל את הכלי הנפלא הזה: הרשתות החברתיות, כדי למנף את ההשפעה העצומה שיש לציבור על התנהלות המדינה. לתנועה אין יומרות פרלמנטריות וזה סוד כוחה. החזון שלנו מדבר על הטמעת ערך "הערבות ההדדית" והבאתו לידי ביטוי בתחומים השונים המרכיבים את החברה".

- אתה מוזיקאי. אתה רואה קשר בין מוזיקה לבין הפעילות הציבורית? מוזיקה יכולה להיות פלטפורמה או אמצעי לשינוי דעת הקהל?

"אני אכן משלב מוסיקה בפעילות, גם ההתנדבותית וגם בהסברה. מוסיקה היא פלטפורמה להפוך את העולם למקום טוב יותר לחיות בו. ואני, בהחלט, מתכוון לקדם משמעותית יוצרים ומבצעים הנמנים על כוחותינו. נשנה את כללי המשחק".

- האם אתה חושב שיש קו אחד שמחבר בין בעיות שונות במדינה, בין אלאור אזריה להרס עמונה למשל?

"הכל כלול. בסופו של דבר כל הכשלים מתנקזים לבעיית היעדר "אחריות פיקודית", עוד ערך שאני נאבק להביאו לידי ביטוי. לגבי הרס בתים וישובים יהודיים, אני רואה בזה בראש וראשונה קריסה מוסרית ובגידה, ממש כך, בערכי הציונות שהנחילו לנו המתנחלים – מתקופת המקרא ועד חניתה (חומה ומגדל)".

  I  "התנאי להמשך קיומה של המדינה - ההכרה בכך שאנו ערבים זה לזה"

- מה דעתך על המצב בעם מבחינת קיטוב בין שומרי מצוות וכאלה שמגדירים עצמם כחילונים – לאן זה הולך?

"המרקם הדתי-חילוני חשוב לי מאוד ואני מנסה בכל דרך להביאו לידי ביטוי. למרבה הצער, פוליטיקאים עושים בו קרדום לחפור בו מאווים פוליטיים ויוצרים קיטוב (בדיוק כשם שהם מלבים את הנושא העדתי). גם כאן יש לנו, עם ישראל, תפקיד חשוב בהידוק הקשר עם אחינו. אני עוסק רבות בנושא ואופטימי מתמיד".

- אתה חושב על הליכה לפוליטיקה או שדווקא בפעילות החוץ פרלמנטרית אפשר כיום להשפיע יותר?

"אין בכוונתי להיכנס לתחום. הייתי בעבר פעיל מרכזי בתנועת "צומת" (של רפול), והבנתי שהפוליטיקה הפנימית דוחקת את האידיאה. אני מאמין ביכולתי להשפיע ממקומי ואולי דווקא זה סוד כוחי".

- אתה מדבר הרבה על ערבות הדדית בעם, ופועל מצד אחד למען אלאור אזריה אבל באותה נשימה למען חסר בית בבת ים – למה כל כך חשובה הערבות ההדדית?

"הערבות ההדדית באה לידי ביטוי בכל תחום ובכל מקום. התנאי להמשך קיומה של המדינה ולשגשוגה היא ההכרה בכך שאנו ערבים זה לזה. בדיוק כשם שבני שבט דן חשו לעזרת שבט אפרים. כאן אני חייב לציין שאני נפעם, בכל פעם מחדש, מההתגייסות לעזרה של הציבור לטובת מטרות נאצלות. אני שמח על הזכות שניתנה לי להמנות על העם הנפלא הזה.

- לא נולדת עם שם המשפחה בוזגלו, נכון?

אכן. הוספתי את שם המשפחה בוזגלו בעקבות ההשתלחות בבני עדות המזרח במערכת הבחירות האחרונה. גם זה כחלק מהערבות ההדדית עם רעי לקרב".

לסיום מבקש רן להתייחס דווקא לפעילות אתר הקול היהודי."אתם עושים עבודת קודש וללא ספק מהווים חלק מרכזי באותה מהפיכה מופלאה שאני מכנה אותה "האביב הציוני". הצלחנו, כתף אל כתף, להבקיע את תקרת הזכוכית של התקשורת "הקונבנציונלית" ולהביא לידי ביטוי את הלך רוחו של הציבור, הדבק באדמתו ואוהב את מולדתו. נמשיך במשימה החשובה – כי אין לנו ארץ אחרת ואנו גם לא מעוניינים להחליף" (הערת המערכת - הסמקנו... תודה).

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד