בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"עבודה עברית זה קודם כל אהבת ישראל"

"עבודה עברית זה החיים הטובים", קובע בחיוך הלל סיתרי, קבלן גבס, ומספר כיצד במקום מאבטח מקבלים דווקא בייביסיטר

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' תמוז תשע"ז - 13:07 29/06/2017
גודל: א א א
הלל סיתרי בעבודה צילום: הקול היהודי
הלל סיתרי בעבודה צילום: הקול היהודי

הלל סיתרי, קבלן גבס ועבודות גמר, עוסק בתחום הבנייה מאז היותו נער צעיר, ובשנים האחרונות הקים את חברת 'סתר עבודות גמר בע"מ' העוסקת בתחום הגבס, החל מעבודות גמר בסיסיות וכלה בעיצובי גבס אומנותיים – והכל על טהרת העבודה העברית.

סיתרי, נשוי ואב לארבע ילדים, תושב הישוב יצהר בשומרון. את דרכו בתחום הבנייה החל כנער צעיר. לאחר חתונתו לקח הפסקה קצרה ולמד כאברך בכולל, ובשש השנים האחרונות הוא עוסק בכל תחומי עבודות הגבס והגמר. מבניית קירות גבס פשוטים ועד לעבודות גבס אומנותיות ברמה גבוהה.

את חברת 'סתר עבודות גמר' הקים לפני כשנתיים לאחר מספר שנים שעבד כשכיר. "עשיתי את הצעד הזה גם כי היה לי צורך בחופשיות, אך גם הרגשתי צורך להתפתח ולהקים עוד חברה שיש לה אמירה בתחום העבודה העברית", הוא מספר בראיון לקול היהודי.

סיתרי בונה בעיקר בבתים פרטיים. "אנחנו עובדים בעיקר אצל אנשים שבנו בית חדש, ואני מגיע כקבלן הגמר. אבל יש גם הרבה לקוחות שרוצים לשדרג דירה קיימת ורוצים להוסיף אלמנטים עיצוביים מגוונים, ואנחנו יודעים ב"ה לבצע את העבודה ברמה גבוהה". 

סיתרי מציין כי לעיתים הוא עובד גם כקבלן משנה עבור חברות הבניה הגדולות יותר בתחום העבודה עברית כגון חברת 'בן פורת', 'ליבי בניה ותשתיות' ועוד.

"עבודה עברית - משלמים יותר ומקבלים יותר"

"עבודה עברית בשבילי זה קודם כל חברות ואהבת ישראל", אומר הלל. "זה כל כך כיף לעבוד עם אנשים שאפשר לסמוך עליהם והם לא ישקרו לך. זה כיף שאפשר לשבת בארוחת צהריים ולדבר דברי תורה. לדבר במהלך העבודה דיבורים טובים של עבודת ה' ולא סתם שטויות – עבודה עברית זה החיים הטובים!", הוא קובע בחיוך שלא יורד מהשפתיים.

הלל מספר כי הבחירה לעסוק נטו בעבודה עברית יוצרת לפעמים גם קשיים, בעיקר ביישובים בהם בחרו להעסיק ערבים. "לפעמים אפילו לא שווה לי להתאמץ לתת הצעת מחיר כשמולי עומד קבלן ערבי שנותן הצעת מחיר ברצפה. אמנם בגבס ממש ערבים פחות מתעסקים, אבל עדיין יוצרים תחרות קשה".

עם זאת יש גם סיפורים מפתיעים. "פעם נתתי הצעת מחיר ללקוח מסוים, ומולי עמד קבלן ערבי שנתן הצעת מחיר נמוכה בעשרות אחוזים. ברוך ה' בסוף הם החליטו לקחת אותי למרות הפרש המחיר", הוא מספר. "כששאלתי מה הסיבה אמר לי הלקוח שהוא מעדיף לשלם יותר ליהודי ולדעת שהעבודה בידיים בטוחות והוא יכול להיות בראש רגוע. הוא הסביר שעדיף לו לשלם יותר ליהודי ולפרנס אח, במקום להוציא את כל הכסף שכביכול חסך, על שומר שיאבטח את הקבלן והפועלים שלו על כל המשתמע מזה".

נושא האמון משמעותי מאוד בענף הבנייה ומהווה לדברי סיתרי סיבה מרכזית לבחירה של רבים לקחת קבלנים ועובדים יהודים. "בסופו של דבר אנשים אוהבים להעסיק דווקא בעבודה עברית בגלל שהם יכולים לסמוך עלינו. בן אדם יודע שהוא יוכל להשאיר אותך בבית ולנסוע לעבודה בראש שקט."

לעיתים מגיע הדבר אף לסוג של בייבסיטר. "היו לי מקרים שאנשים נמצאים בעבודה ואני עובד בבית, וההורים אומרים לילדים לחזור הביתה על סמך זה שאנחנו בבית עובדים ויכולים לעזור להם בארוחת צהריים וכדומה. ככה מרוויחים שתי מצוות במכה...", אומר סיתרי בחיוך רחב.

"עבודה עברית זה לשלם יותר ולקבל יותר! חד משמעית", הוא אומר לסיום. "גם לקבל מוצר הרבה טוב יותר וגם סביבת עבודה הרבה יותר אמינה ונעימה. אך גם ובעיקר לקיים מצווה מהתורה של 'וחי אחיך עמך', אהבת ישראל כפשוטה!".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד