בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"עדיין ישנם הורים שלא מפחדים להביע את הקול הבריא"

כנס של ארגון להט"בי תוכנן להתקיים לנוער במתנ"ס בבית שמש. ההורים סיכלו את הכוונה ברגע האחרון. "נחרדנו לראות שמנסים לחנך את ילדינו מחדש"

  • יח"צ
  • י"א שבט תשע"ט - 12:11 17/01/2019
גודל: א א א
מחאה נגד בעלי נטיות הפוכות. ארכיון (צילום: יחיאל גורפיין/TPS)
מחאה נגד בעלי נטיות הפוכות. ארכיון (צילום: יחיאל גורפיין/TPS)

 

בלחץ הורים ותושבים: בוטל הכנס שתוכנן להתקיים בעיר בית שמש ע"י עמותת "חברותא" לדתיים בעלי נטיות הפוכות.

לאחרונה הופתעו הורים רבים בעיר בית שמש לשמוע על כנס בנושא בעלי נטיות הפוכות דתיים, שתוכנן להיערך במתנ"ס בשכונתם, ואליו הוזמנו בני נוער מהעיר ללא ידיעתם של ההורים. הכנס היה אמור להתקיים הערב (ה') ובו אמור היה לדבר יו"ר העמותה.

בתגובה לפרסום, יצאו הורים רבים ברחבי העיר כנגד האירוע המתוכנן ויזמו עצומה להנהלת המתנ"ס בדרישה לבטל את האירוע.

"אנו, הורים לילדים ובני נוער בעיר בית שמש, הזדעזענו עמוקות מפרסום הזמנה לילדינו לאירוע המאורגן על ידכם שבמרכזו מפגש לבני נוער עם נציג מארגון הלהט"ב 'חברותא'", נכתב בעצומה.

"הארגון 'חברותא' הינו ארגון קיצוני שתחת אצטלה של 'דתיות' מנסה לתת לגיטימציה לעמדות המנוגדות לנורמליות האנושית, ועל אחת כמה וכמה שהן מנוגדות לנורמות דתיות בסיסיות, מכשירות איסורי תורה חמורים, ופוגעות באופן חמור בערך המשפחה בחברה.

ארגון זה תומך בהחצנת ערכי הלהט"ב, רואה בחיוב זוגיות בין שני גברים, ואף תומך בהשתתפות במצעדי 'גאווה'. כל זאת במימון ולווי של הקרן החדשה לישראל וגורמים נוספים המעודדים פגיעה במעמד המשפחה הנורמלית".

"כיצד יתכן שהמתנ"ס העירוני, הממומן על ידי תושבי העיר, ישתף פעולה עם הניסיון המתוחכם לחדור למוחם וליבם של ילדנו הגדלים ומתחנכים על פי ערכי העם היהודי, בניגוד גמור לדעתנו?

יתכן ששגגה נפלה בידכם, אך עוד לא מאוחר לתקן -

אנו קוראים לכם לבטל לאלתר את קיומו של הערב הזה על כל חלקיו, ולגנוז באופן מידי את הפרסומים לגביו, ולא להכשיל את ילדנו בהחדרה של מסרים המקעקעים את יסודות החברה. לא ניתן שמוסד ציבורי המייצג את כולנו, יניף דגל הסותר את ערכי המשפחה והיהדות". נכתב בעצומה.

עיריית בית שמש ביטלה את האירוע המתוכנן במתנ"ס. בעקבות הביטול נשכר אולם בבית כנסת בעיר להעברת ההרצאה.

שולמית רחמני, תושבת בית שמש ומחותמי העצומה, מסרה: "נחרדנו לראות שארגונים קיצוניים מגיעים למתנ"ס השכונתי ומנסים לעקוף אותנו כהורים ולחנך את ילדינו מחדש. לא הגיוני שמתנ"ס של העירייה נותן מקום לאנשים עם דעות הרסניות שכאלו!

בעידן בו גורמים קיצוניים מנסים לפרק את מושג המשפחה עלינו להישמר ולפעול בדרכים חיוביות שיעודדו את התא המשפחתי. אנו מודים ומברכים את העירייה ואת מנהלי המתנ"ס שהיו קשובים לקולות התושבים וידעו לתקן את הטעות הנוראית שנעשתה. כמו כן אנו מבקשים שיפעלו כדי שלהבא לא יהיו טעויות שכאלו".

מארגון ליב"ה נמסר: "מרכז ליב"ה מברך את עיריית בית שמש ואת תושבי העיר שעמדו בצורה איתנה מול הלחץ האדיר של ארגוני הלהט"ב וניסיונם לחנך אותנו מחדש.

תושבי בית שמש אמרו את מה שהרוב הדומם במדינת ישראל חושב: נטיות הפוכות הם דבר שצריך להתמודד איתו ולא דבר שצריך להפכו לדגל חברתי. מרחיב את הלב לראות שגם תחת קמפיין ההשתקה וההפחדה מבית ארגוני הלהט"ב ישנם עדיין הורים שלא מפחדים להביע את הקול הבריא והטבעי.

אנו קוראים לעוד אזרחים והורים להצטרף אלינו ולא לתת יד ולגיטימציה לארגונים הקיצוניים הללו- לא במתנ"ס הקהילתי, לא במערכות החינוך ולא באווירה הציבורית. בוא נשמור ביחד על התא המשפחתי הנורמלי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד