בע"ה כ"ו טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שמירת השבת הציבורית – תנאי לכניסה לקואליציה"

עשרות רבנים בקריאה לראשי המפלגות: התנו כניסתכם לקואליציה בשמירה על השבת במרחב הציבורי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אדר ב תשע"ט - 08:00 29/03/2019
גודל: א א א
צילום: ציון הלוי
צילום: ציון הלוי

עשרות רבנים פנו במכתב לראשי הסיעות בכנסת בו הם קוראים להם להצטרף למחאת הרבנות הראשית כנגד חילול השבת במרחב הציבורי, וכן להתנות את כניסתם לקואליציה הבאה בשמירה על השבת הציבורית כחלק מקווי היסוד של הקואליציה ובתיקוני חקיקה לשמירה על מעמד השבת במרחב הציבורי.

על המכתב חתומים עשרות רבנים מכל רחבי הארץ, ראשי ישיבות ורבני ערים ויישובים, בניהם הרב צבי טאו, הרב חיים שטיינר, הרב זלמן נחמיה גולדברג, הרב דב ליאור, הרב שמואל טל, הרב שלמה אבינר, הרב מיכה הלוי, הרב יוסף צבי רימון, הרב יצחק שילת ונוספים.

במכתב פותחים הרבנים בחשיבות שמירתה של השבת במרחב הציבורי במדינה, וכמאפיינת את היותה של ישאל מדינת העם היהודי. 

"לצערנו, בעת האחרונה התדרדר מאוד מעמדה של השבת", בכתב בהמשך המכתב. "הדבר בא לידי ביטוי בולט בעבודות לבניית גשר יהודית לימי השבת באישור הממשלה, ובעוד אירועים כגון ביצוע עבודות תשתית של רכבת ישראל.

לדאבון הלב רואים אנו פוליטיקאים ומפלגות המבקשים להתגדר בפגיעה בשמירת השבת. כל זאת בעידודם הנמרץ של ארגונים ובעלי אינטרסים שונים המעוניינים בהחלשת זהותה היהודית של מדינתנו".

בהמשך המכתב נקראים ראשי המפלגות להצטרף למחאת הרבנות הראשית כנגד חילולי השבת, וכן להציב את שמירת השבת הציבורית כתנאי לכניסתן של המפלגות לקואליציה. "אנו קוראים לראשי המפלגות להתנות כניסה לממשלה ושותפות בקואליציה בהכנסת שמירת השבת הציבורית לקווי היסוד של כל קואליציה ובביצוע תיקוני חקיקה הנדרשים לשמירה על מעמד השבת ושמירתה במרחב הציבורי במדינה", נכתב. 

מארגון ליב"ה נמסר ארגון ליב"ה "לצערנו בשנים האחרונות הפכה השבת מיום המנוחה השבועי של עם ישראל ומדינת ישראל ליום העבודה השבועי של כל מה שצריך במדינה.
אם בעבר נפלו ממשלות על משחנים ומטוסים שהובאו בשבת, היום מנצלים לכתחילה את השבת לעבודות בינוי ושיפוץ. הביזיון הזה חייב להיפסק. השבת היא ערך עליון במדינה יהודית, וחובה על המדינה לעשות כל מה שצריך כדי לשמור עליה במרחב הציבורי.

קריאת הרבנים היא קריאה ברורה לכל המתמודדים להתעורר ולדרוש את חיזוק השבת והפסקה חד משמעית של בזיון העבודות בשבת. מדינת ישראל בוחרת בשבת." הוסיפו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד