בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"'המוקד להגנת הפרט' פוגע בביטחון המדינה!"

ארגון 'עד כאן' ממשיך לפעול נגד 'המוקד להגנת הפרט', ומסביר כיצד הוא פוגע בביטחון

  • יח"צ
  • ד' טבת תשע"ט - 17:13 12/12/2018
גודל: א א א
אנרכיסטים וערבים בהר חברון. ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: הלל מאיר TPS)
אנרכיסטים וערבים בהר חברון. ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: הלל מאיר TPS)

ארגון עד כאן ממשיך לפעול נגד 'המוקד להגנת הפרט', ובפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של עד כאן מסבירים בארגון כיצד לטענתם 'המוקד' פוגע בביטחון המדינה. לדבריהם, 'המוקד' מלבה את הטרור, ומפחית את יכולת ההרתעה של ישראל.

בפוסט נטען כי אחת מפעולות 'המוקד' שמובילה לפגיעה בביטחון המדינה היא מניעת הריסת בתי מחבלים, על ידי הגשת עתירות וייצוג המחבלים ומשפחתם בבתי המשפט. מניעת הריסת בתי מחבלים, מעבר למפח הנפש של הצד הנפגע על כך שהצדק לא יעשה עם הרוצחים, מלבה את הטרור.

בנוסף, ישנן הוכחות על המשמעות של הריסת בית מחבל כגורם הרתעה, ובית המשפט קבע (בשנת 2014) כי יש קשר הדוק בין הריסת בתי מחבלים לירידת מספר הפיגועים. זאת ועוד, ביהמ"ש קבע על סמך מחקרים כי מחבלים נמנעים מלבצע פיגועים כאשר הם יודעים שביתם ייהרס.

כמו כן, פרסם ארגון 'עד כאן' כי נמצא שמחבלים מתאבדים הדגישו את השכר לו יזכו בני משפחותיהם כתוצאה מפגיעה ביהודים, דבר אשר לא עולה בקנה אחד עם איום בהריסת בית המשפחה.  גם דו"ח השב"כ אשר קבע על סמך חקירות כי הריסת בתים מרתיעה מחבלים, תומך בסברה כי מניעת הריסת הבתים מפחיתה את ההרתעה.

בארגון מבקשים להדגיש כי גם הרמטכ"ל גדי אייזנקוט קבע בשנת 2010 (בעת שירותו כאלוף פיקוד הצפון) כי היו מקרים בהם בני משפחה של מחבלים הסגירו אותם, וזאת מחשש שביתם ייהרס.

הפוסט מסתיים במשפט ציני "אבל מה זה משנה? מדובר על בטחון המדינה - מדינת היהודים, ולדם היהודים צבע אחר..".

צחי דיקשטיין סמנכ"ל עד כאן מסר: "בימים אלו אנו בעד כאן פועלים נגד 'המוקד להגנת הפרט', ארגון אנטי ישראלי קיצוני התומך במחבלים, ופועלים לעצירתו. לשם הצלחת הפרויקט, הכולל: איסוף מידע ומחקר מקיף על התנהלות הארגון, קשרי החוץ ודרכי המימון שלו, פעולות משפטיות כנגד 'המוקד', פעילות הסברתית ופרלמנטרית מול המדינות הזרות התומכות בו ועוד, אנו זקוקים לתמיכת הציבור. לא נשקוט עד שנרוקן את הארגון הבזוי הזה מהמימון הזר, וכל תמיכה תסייע לעצור את פעילותו תומכת הטרור של 'המוקד'", הוסיף. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד