בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: אלפים בכנס שכולו עבודת ה'

למעלה מ-3,500 אנשים ונשים הגיעו ביום ה' האחרון לגני התערוכה בת"א, והשתתפו בכנס 'בכל לבבך' השביעי, שעסק השנה במידת הביטחון בעבודת ה'

  • יח"צ
  • כ"ה תמוז תשע"ח - 12:21 08/07/2018
גודל: א א א
ביום חמישי שעבר התקיים כנס 'בכל לבבך' בשנה השביעית ברציפות.

הכנס מאורגן על ידי ישיבת רמת גן וצובר תאוצה משנה לשנה. השנה עקב ריבוי הנרשמים התקיים הכנס בביתן 2 בגני התערוכה בתל אביב.

נושא הכנס השנה היה מידת הביטחון בה' והשתתפו בו מרצים מגוונים ואיכותיים. בינן המרצים היו הרב יהושע שפירא, הרב יונה גודמן, הרב חגי לונדין, הרב אוהד תירוש, הרב שמואל טל, הרב דודי דודקביץ', הרבנית ימימה מזרחי, סיון רהב-מאיר, הרבנית רבקה שפירא והרבנית נעמי שפירא.

בין היתר דבריו של הרב יהושע שפירא, שאמר: "הכינוס מרגש אותנו בכל שנה מחדש ועדיין לא התרגלנו לאלפים המגיעים. הציבור רוצה לינוק מהמתיקות של פנימיות התורה, בבחינת 'לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דבר ה'. בכנס בכל לבבך השנה, ביקשנו לחזק את מידת הביטחון. להבין את ערכו של טעם הביטחון דווקא בדור של שפע, טכנולוגיה והצלחה אנושית ולחזור ולשאת עיניים בוטחות לשמיים, בבחינת "ביטחו בה' עדי עד כי בי-ה הוי-ה צור עולמים".

עוד אמר הרב יהושע "בטחון זהו דבר פלא. כשאדם מצליח לצאת מעצמו ולראות את הקשר שלו עם ה' יתברך זה הדבר הגבוה ביותר. מידת הבטחון זה היכולת לבקוע את נקודת המבט שלי ולראות את נקודת המבט של ה'. עיקר הבטחון- העיקר הוא כמו שורש, הוא טמון באדמה והוא הבסיס להכל. משם כל ענפי הבטחון מקבלים את טעמם ואת סיבתם. עקרת את העיקר? עקרת את השורש."

הרב שמואל טל, שהגיע לראשונה השנה למסור שיעור, דיבר על הבטחון בה' כמסלול של צמיחה ואמר "ה' אוהב אותי ורוצה שיהיה לי טוב, וגם אם הוא רוצה משהו אחר, אז אני לא נבהל ממנו אלא מבין שהוא רוצה לטפח אותי, ורק כך נהיה כלים מביאי ברכה לעולם".

 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 
 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד