בע"ה ט"ו אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ברוך דיין האמת: הרב שמואל אוירבך הסתלק לבית עולמו

בליל שבת נפטר בירושלים הרב שמואל אוירבך, מנהיג "הפלג הירושלמי". הלוויתו תיערך מחר (ראשון) בשעה 11:00 בירושלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אדר תשע"ח - 18:55 24/02/2018
גודל: א א א
הרב אוירבך זצ"ל (עדי גפן TPS)
הרב אוירבך זצ"ל (עדי גפן TPS)

בליל שבת הסתלק בירושלים הרב שמואל אוירבך זצ"ל, ממנהיגי הציבור הליטאי ומנהיג "הפלג הירושלמי".

לפי הדיווחים, הרב אוירבך, בן ה-86, לקה בליבו, וכוחות ההצלה שהוזעקו לבית הרב לא הצליחו לסייע לרב ובמרכז הרפואי שערי צדק לשם פונה, נאלצו הרופאים לקבוע את פטירתו.

הלוויתו של הרב אוירבך תצא מחר (ראשון) בשעה 11:00 מישיבת "מעלות התורה" בשכונת שערי חסד בירושלים, שהרב עמד בראשה. תחילה דווח כי מסע הלוויה יערך הערב, אך בהמשך נדחתה הלוויה לצורך התארגנות לקראת הגעת רבבות המלווים למסע הלוויה. מסע ההלוויה יצא להר מנוחות, שם יטמן הרב לצד רעייתו רחל ע"ה.

הרב אוירבך היה ראש ישיבת מעלות התורה, חבר נשיאות ועד הישיבות, ונחשב כתקיף בדיעותיו בכל הנוגע לענייני חינוך והשקפה, וכן בנוגע להשתלבות במדינת ישראל. שמו של הרב הוזכר רבות בנוגע למאבק בגיוס לצה"ל, אותו מובילים אלפי תלמידיו במחאות ובקו תקיף הדורש בידול ממוסדות המדינה.

הרב אוירבך הוא בנו הבכור של רבי שלמה זלמן אוירבך זצ"ל, מגדולי הפוסקים. הרב שימש גם כנשיא ישיבת המקובלים שער השמים, גראש ישיבת "שם עולם" של חסידות אמשינוב, ר"מ בישיבת איתרי, לימד בישיבת "קול תורה", ובשנת תשמ"ב הקים את ישיבת מעלות התורה ב"שערי חסד" בראשה עמד עד פטירתו. לרב אוירבך לא היו ילדים, וטרם ברור מי יירש את תפקידו בראשות הישיבה והנהגת אלפי תלמידיו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד