בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הושק הספר 'כשרות ב' של פניני הלכה

באירוע ההשקה בהר ברכה, השתתפו גם השרים ישראל כץ וזאב אלקין. השר כץ הבטיח "הרכבת הקלה תגיע גם לאריאל ולצומת תפוח".

  • יח"צ
  • ג' טבת תש"פ - 15:14 31/12/2019
גודל: א א א

מאות תושבי הר ברכה, בוגרי ישיבת ההסדר הר ברכה מבית איגוד ישיבות ההסדר וידידיה השתתפו השבוע באירוע חנוכת בית הכנסת החדש ביישוב והשקת כרך כשרות ב' מסדרת 'פניני הלכה' מאת הרב אליעזר מלמד, שבו חותם הרב מלמד חמש שנות לימוד וכתיבה בנושא כשרות.

הארוע נערך במעמד השרים ישראל כץ וזאב אלקין, סגנית השר ציפי חוטובלי, הרב זלמן מלמד, רב היישוב כוכב יעקב שאול דוד בוצ'קו, רבה של תנובה זאב ויטמן, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ואישי ציבור נוספים.

השר ישראל כץ, שכיהן כשר התחבורה במשך עשור ציין כי "אני מבטיח שאמשיך לפעול על מנת ולהרחיב את תוואי הרכבת הקלה על מנת שתגיע לאריאל ועד לצומת תפוח. אני מברך את הרב מלמד על פועלו וספריו שמהווים נכסי צאן ברזל עבור העם היהודי. הרב משלב בפועלו יכולת חזון וביצוע שבאה לידי ביטוי בהובלת היישוב וביצירתו התורנית".

השר אלקין ציין בדבריו כי "היישוב הר ברכה כמעט הכפיל את עצמו ובניית בית הכנסת מבטא את כמות התושבים ההולכת וגדלה בו. הישוב ואנשיו מובילים בקרב על ההתיישבות וישוב הארץ ובפרט ביהודה ושומרון. אין כמעט מי שלא מכיר את השם הר ברכה, היישוב בהובלת הרב מבטא את השילוב המיוחד של רוחניות ויישוב הארץ".

סגנית השר ציפי חוטובלי ציינה כי "הקרב של הבחירות במדינה נוסב סביב שאלת הזהות היהודית של המדינה, האם תהיה זו מדינה יהודית או מדינת כלל אזרחיה, צריך לדעת כי אין זהות לאומית בלי זהות רוחנית. הרב מלמד תרם רבות לפעילות נציגי משרד החוץ שבאים לשמוע ולבקר ביישוב הר ברכה ולהבין מה תפקידו של העם היהודי.

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בירך את תושבי הישוב על מסירותם למען יישוב הארץ ועל הגדילה והצמיחה של היישוב וציין כי "הר ברכה הוא היישוב המתפתח ביותר במועצה בכל קנה מידה, כשהיישוב בתמיכת המועצה והמדינה יהפוך להיות עיר ואם בישראל. לטובת העניין המועצה פועלת לקדם את כביש עוקף חווארה כדי לקצר את זמן הנסיעה ושיפור איכות החיים לתושבים ובנוסף מקדמת אישור תוכניות בנייה, כשעד כה אושרו 207 יחידות ועוד 500 בהליך מתקדם".

הרב בוצ'קו ציין בדבריו את הייחודיות של פניני הלכה ושיבח את הרב על "פועלו בהנגשת ההלכה כשם שעשה בדורו בעל המקור חיים הרב חיים דוד הלוי, ובייחוד בלמדנות הנקראת בכרך החדש של פניני הלכה כשרות".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד