בע"ה י"ח חשון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הילולא לסבא מנתניה בישיבה על שמו בשבי שומרון

מחר (ה') תיערך בישיבת שבי שומרון סעודת הילולא לצדיק "הסבא מנתניה" בהשתתפות הרב שמידט והרב דניאל סטבסקי

  • יח"צ
  • ו' אדר ב תשע"ט - 13:20 13/03/2019
גודל: א א א
"הסבא" עם הרב שמידט  (צילום מסך)
"הסבא" עם הרב שמידט (צילום מסך)

7 שנים אחרי פטירתו של הרב יוסף שוורץ זצ"ל, הסבא קדישא מנתניה, מקיימים מחר (ה') בישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון, אירוע מיוחד וגדול לזכרו. לישיבה, שכיום קרויה על שם הסבא, היה קשר מיוחד לרב שוורץ, ומידי שנה הם מקיימים אירוע גדול לזכרו בו הם מביאים רבנים שהכירו את הרב ומספרים על גדולתו. 

כעת, מזמינים בישיבת נחלת יוסף את הציבור הרחב להילולה שתתקיים כאמור מחר בבית המדרש של הישיבה בשבי שומרון. האירוע יתחיל בשעה 19:00 וישתתף בו הרב דניאל דב בעריל הכהן סטבסקי, שהיה קשור מאוד לרב שוורץ, וכן רבנים ונוספים ומוקירי זכרו של הרב.

נזכיר כי בתחילת השנה שעברה שינתה הישיבה את שמה לשמו של הסבא, על מנת להנציח את זכרו של הרב שוורץ ולהמחיש את הקשר המיוחד שהיה לישיבה עם הרב. באירוע מיוחד שהתקיים אז, הוכרז שמה החדש של הישיבה, ישיבת 'נחלת יוסף'. 

צפו: הרב שמידט ותלמידים מספרים על הסבא מנתניה 

במהלך האירוע סיפר ראש  הישיבה, הרב יהושע מרדכי שמידט, סיפר כיצד נולד הקשר המיוחד עם הסבא הרב שוורץ זצ"ל ועל ההחלטה לקרוא לישיבה על שמו: "החלטנו לקרוא את הישיבה על שמו של הסבא מנתניה, בכדי להדגיש את הנקודה שצריך להרבות באהבת ישראל". עוד הוסיף הרב שמידט כי "הרב שוורץ היה ידוע מאוד באהבת ישראל שלו לכל אחד ולא משנה מי הוא היה. גם את האדם שהיה נמצא במקום הכי נמוך הרב היה מקרב, ולכן הוא היה נקרא סבא, וזאת הייתה גדולתו". 

בסרטון שהוציאה הישיבה, מספרים שניים מתלמידי הישיבה על הקשר המיוחד שהיה להם עם הרב שוורץ. "ראינו איך הוא בא שבת שלמה לאדם פשוט רק בשביל לעשות לו טוב על הלב. בשבילנו זה היה לימוד גדול" מספר אחד האברכים בישיבה שהיה בקשר קרוב מאוד עם הסבא. 

אברך נוסף מספר בסרטון על כך שהוא היה מתקשר לרב כמעט כל יום ומתייעץ עם הרב שוורץ, והרב היה עונה לו בסבלנות אין קץ. כמו כן הם מספרים כי הרב שוורץ היה קשור גם לישוב שבי שומרון עצמו, והוא השתתף בשמחת בית השואבה, באירוע הכנסת ספר תורה וכן באירועים נוספים שיתקיימו בישוב.
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 60 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד