בע"ה י"ח אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הד"ר של בני ברק שקיבל מהרבי צ'ק פתוח

הרב ד"ר משה רוטשילד ז"ל מייסד בית הרפואה 'מעייני הישועה' הלך לעולמו בשבת. האיש שחולל מהפיכה ולא נרתע מלשים את כספו על קרן הצבי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג תשרי תשע"ט - 11:54 02/10/2018
גודל: א א א
הרב רוטשילד ז"ל  (יח"צ מעייני הישועה)
הרב רוטשילד ז"ל (יח"צ מעייני הישועה)

בשבת האחרונה הלך לעולמו הרב ד"ר משה רוטשילד ז"ל, מייסד בית הרפואה מעייני הישועה בבני ברק.

במוצאי השבת ליווי עשרות אלפים את הד"ר מבני ברק למנוחות. הא הותיר אחריו 17 ילדים ומאות נכדים ונינים.

לפני שהקים את המרכז הרפואי שימש רוטשילד כרופא של בני ברק, ובמיוחד רופא ילדים והיה מוכר גם כרופאם האישי של רבים מגדולי ישראל. בשבתות וחגים היה רואה כמאה מטופלים ביום ולעיתים היה הולך ברגלו מקצה לקצה בעיר כדי לבדוק מטופלים. 

לאחר שנים של טיפול פרטני בחולים באיזור בני ברק החליט הרב רוטשילד לעשות מעשה ולהקים בית רפואה שישרת את תושבי האיזור. הוא רכש אדמת טרשים שהיתה מיועדת עבור בריכה עירונית, על אף שידידיו ומכריו הזהירו אותו כי הוא שם כספו על קרן הצבי ואף מהנדס העיר שיגר לו מכתב אזהרה מפורש. הוא לא נרתע ואסף פרוטה לפרוטה בכל העולם להקמת בית הרפואה, שאז נקרא בפי כל בית חולים.

באחד ממסעיו הוא הגיע לרבי מליובאווטיש לפגישה בבית מדרשו בניו יורק וסיפר לו על חזונו. מקורביו סיפרו כי הרבי הניח בידו צ'ק חתום פתוח ואמר לו "תרשום כל סכום שתחליט" ד"ר רוטשילד רשם אלף דולר. והרבי ביקש מרוטשילד כי למרכז החדש יקראו בית רפואה. והד"ר הבטיח לעשות כן וגם קיים. 

גם כיום ניתן לראות שלט מתנוסס לגובה רב בשם "בית רפואה". הוא גם הסביר בכל עת מצוא כי אנו אמורים לטפל ולעשות את החולים בריאים ולכן קוראים לזה בית רפואה. מהלך זה נכנס לתודעה וכיום בתי רפואה רבים בארץ ובעולם שינו את התפיסה שהינם מרכזים רפואיים ולא עוד בתי חולים.

כיום מטופלים במעיני הישועה מידי שנה בלמעלה מ-200 אלף איש בשנה במסגרת 18 מחלקות ועשרות רבות של מרפאות, יחידות ומרפאות.  לפני כשלוש שנים זכה לחנוך מרכז רפואי נוסף לבריאות הנפש 'מרבה דעת' בו פועלים מחלקות, מרפאות ומחלקות לאשפוז יום, לגברים, נשים ובני נוער.

זהו המרכז הרפואי הראשון בעולם לבריאות הנפש שנבנה בהתאמה מיוחדת לשומרי תורה ומצוות ועם סטנדרטים של מלונות פאר.

מיד לאחר חג הסוכות תיפתח היחידה החדשה לטיפול בהפרעות אכילה לילדים ומתבגרים.  בחודשים האחרונים ראיין ד"ר רוטשילד נערים ונערות עם בעיות הפרעות אכילה ובמיוחד בני נוער הסובלים ממחלת 'אנורקיה נרבוזה'.

במעייני הישועה אומרים כי על אף גילו המבוגר, ד"ר רוטשילד היה מעורב בכל הפרטים הקטנים ואף נסע לחו"ל מספר פעמים באחרונה לצורך גיוס משאבים מאילי הון ונדיבי עם בתפוצות, לצורך פיתוח המרכז הרפואי ובייחוד המרכז לבריאות הנפש. 

ד"ר רוטשילד היה פורץ דרך ומניף הדגל למיזוג עולם הרפואה וההלכה השלובים זה בזה ותורמים להשבחת הטיפול הרפואי ע"י הנגשת הרפואה הציבורית בקהילה, במתן רפואה מקצועית עם נשמה ברוח היהדות ומסורת ישראל. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


5 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד