בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רבי נחמן סיפר סיפורים שיצאו מהלב וחיים בלב"

האמן והיוצר אורי אדלר בפרויקט חדש: ספר ודיסק מסיפורי מעשיות לילדים

  • דוד אור שחר
  • כ"ג שבט תשע"ח - 09:52 08/02/2018
גודל: א א א
אורי אלדר (משמאל) והאמן ירמיהו (דף ההדסטארט של הפרוייקט)
אורי אלדר (משמאל) והאמן ירמיהו (דף ההדסטארט של הפרוייקט)

האמן והיוצר אורי אדלר מוציא לאור את 'מעשיות', ספר סיפורים ודיסק שמע מעובדים מתוך סיפורי מעשיות של ר' נחמן מברסלב.

אדלר, תושב בת עין, הוא מוזיקיאי ויוצר שחלק מהתמחותו היא בפיתוח והפקה של מוזיקה חינוכית לילדים. תכניו משולבים במקצועיות לצד ערכיות ותוכן עמוק.

בפרוייקט החדש, מוציא אדלר לאור ספר המנגיש לילדים ארבעה מסיפוריו המיוחדים של ר' נחמן מברסלב בספר סיפורי מעשיות, כשהם מלווים באיורים מרהיבים. לצד הספר מוגש דיסק שמע ייחודי עליו עבד בשנה האחרונה יחד עם אמנים שונים ובהם הזמר ירמיהו.

"זכיתי בשנה האחרונה למסע", כתב אדלר בדף גיוס ההמונים שהוא עורך לטובת קידום הפרוייקט. "מסע שהפגיש אותי עם אלפי אנשים מדהימים והעמיק אצלי את האהבה לכל היופי שבחיבור האנושי".

אדלר מסביר מה גרם לו לעבוד על הפרוייקט הנוכחי. "דווקא בדור כזה, עם כל כך הרבה הסחות דעת, פיזור וגירויים וירטואליים, הגעתי למסקנה שאני חייב לייצר מוצר שהוא מחבר, ודווקא באופן מפתיע - על ידי ספר. לא סתם נקראנו "עם הספר". כאשר מספר הסיפור קורא הוא לא רק מעביר מידע למסופר אלא יוצר קשר, קשב וחיבור וביחד יוצאים למסע משותף במודע ובתת מודע".

ולמה דווקא סיפורי מעשיות? הוא מסביר: "רבי נחמן מברסלב סיפר סיפורים שיצאו מהלב וחיים בלב. סיפורים של חשיבה חיובית, אימון עצמי, שמחה בכל דרך, סיפורים של אמונה. הסיפורים הם חוצי דורות, מחברים הורים עם ילדים, ולוקחים אותם למסע ביתי פנימה.

מלכים, משרתים, חיילים, סוחרים, שודדים, רשעים, צדיקים, פשוטי-עם..., כל אלו ואחרים הינם גיבורי סיפוריו של רבי נחמן מברסלב. כשסיפר רבי נחמן את סיפוריו, לפני למעלה ממאתיים שנה, היו שומעי לקחו, תלמידיו, 'מבוגרים'. אך רבינו כיוון את סיפוריו לכל גיל ולכל תקופה, סיפורים שסופרו לחסידים שיצאו מכלל נערוּת, מפליאים ומחזקים כל ילד באשר הוא. זהו סודם מיני אז - ספורים המושכים ומחיים לב כולם, גדולים כקטנים."

אדלר מסיים בפניה לציבור לקחת חלק בפרוייקט. "אני פונה אליכם להצטרף אלי בהוצאתו לאור של הספר, דרך 'מימון המונים' באתר " JUMPSTARTER.  עזרו לי לפתח עוד מוצר חינוכי איכותי שיעניק תרבות יהודי איכותית לילדי ישראל".

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד