בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצייר החסידי הרב ברוך נחשון - נפטר בגיל 82

נפטר הרב ברוך נחשון, הצייר החסידי מחברון בגיל 82. נחשון היה קרוב לרבי מליובאוויטש זצ"ל: "נשמתך ירדה לעולם לתקן את עולם הציור".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' תשרי תשפ"ב - 14:20 14/09/2021
גודל: א א א
(צילום: מאור לביא/TPS)
(צילום: מאור לביא/TPS)

בצער רב התקבלה אמש הידיעה על פטירתו של הרב ברוך נחשון, הצייר החסידי, והוא בגיל 82. בתקופה האחרונה חלה וסבל מייסורים.

הרב נחשון ע"ה נולד בחיפה בט"ו מנחם אב תרצ"ט ואת כישרון הציור שלו פיתח כבר מילדות. את שנות נערותו העביר במערכת החינוך הדתית. בשנים מאוחרות יותר התקרב לחב"ד.

בעודו לומד בישיבה בלוד, כתב לרבי מליובאוויטש זצ"ל שברצונו להכיר מקרוב את הרבי. הרבי בתשובה שלח אליו הזמנה רשמית מטעם הישיבה המרכזית שיבוא וילמד במקום. כוללת התחייבות לכל הוצאות כלכלתו.

הרבי זיכה את נחשון במלגה שנתית ללימודי ציור בניו יורק, כך סיפר לימים, ואמר לו: "אמנות הציור עדיין לא הגיעה לתיקונה בעולם זה דורות רבים. נשמתך ירדה לעולם לתקן את עולם הציור", וברכו שיזכה בכך.

בגיל 40 זכה נחשון למחווה יוצאת דופן, כאשר הרבי הגיע לבקר בתערוכת ציורים שהציג בבניין משרדים בברוקלין ושהה בתערוכה במשך כ-50 דקות, העיר הערות על ציוריו, ובתום הביקור אמר לו: "אני מבקש שתפיץ את הציורים בכל האמצעים, בכל העולם". הרבי גם דרש ממנו לשזור בין הציורים חסידים שמחים ורוקדים.

גל עיני הוציאה לאחרונה קליפ לנגון 'שלום עליכם' של הרב גינזבורג עם ציורים של ברוך נחשון ע"ה. בימים אלה אנו מקדמים את הקליפ - שיהיו הדברים לעילוי נשמתו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד