בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב גינזבורג לרב קוק: "להחזיר את טבריה בתשובה"

צפו: מפגש נדיר נערך בין הרב יצחק גינזבורג לרב דב קוק בעיר טבריה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תשע"ח - 22:09 21/04/2018
גודל: א א א

הרב יצחק גינזבורג, ראש תנועת דרך חיים וארגון "גל עיני", הגיע לטבריה לרגל הילולת הרה"ק רבי מנחם מענדל מוויטבסק בעל 'פרי הארץ' אשר קבור בבית העלמין העתיק בעיר. הרב ערך התוועדות בהשתתפות מאות משתתפים ובה לימד גם מדברי בעל ההילולא, ולאחר ההתוועדות פקד הרב את הציון בחלקת תלמידי הבעל שם טוב.

הרב קוק מצידו ביקש לפגוש בהזדמנות זו את הרב גינזבורג, אותו הכיר רק דרך הספרים. הפגישה היתה חמה ולבבית, ובמשך כחצי שעה דיברו הרבנים על עניינים שונים בתורה ועבודת ה'. בפתח הדברים, הזכיר המארח, הרב קוק, שכבר לפני שנים רבות למד את הספר "סוד ה' ליראיו", ספרו הראשון של הרב גינזבורג.

הרב גינזבורג סיפר שהוא עצמו היה בטבריה במשך שנה בהיותו בחור, בשנת תשכ"ז, וכן סיפר שבמלחמת ששת הימים התושבים שהו במקלטים, אבל כל הפגזים הסורים "דילגו" על העיר ונחתו בתוך חלקת החסידים בבית העלמין! כביכול הצדיקים "משכו" אליהם את הפגזים כדי להציל את יושבי טבריה – אמר הרב.

הרב קוק העיר שהספר "פרי הארץ" של בעל ההילולא רבי מנחם מנדל מויטבסק, הוא קשה להבנה, וגם כאשר נדמה שמבינים עדיין הדברים רחוקים.

הרב גינזבורג הגיב שבספר הזה המחבר מתאר באמת את עבודת ה' שלו-עצמו, ולכן קשה לעמוד על תוכן הדברים. ועוד הוסיף, שעיקר הנקודה של פרי-הארץ הוא העניין של ה"אין", וזה דבר שבמהותו פחות נתפס ומיושב ממש בשכל.

בפגישה הוזכר אודות מעלת העיר טבריה, כמובא ברמב"ם שמשם תתחדש הסנהדרין, וכן מובא בספרים שמלך המשיח יתגלה בטבריה.

בהקשר זה הרב גינזבורג אמר לרב קוק - "שתזכו לעשות הרבה בעלי-תשובה, זה הכנה לחידוש הסנהדרין וביאת המשיח במהרה בימינו". הרב קוק מצידו ביקש ברכה מהרב גינזבורג, "שאזכה להיות חסיד", וביקש לקבל עוד מספרי הרב.

מלשכת הרב גינזבורג נמסר: "כינוס לצדיקים טוב להם וטוב לעולם. אנחנו שמחים שיש קירוב-דעת גדול בין הצדיקים, הקשורים במיוחד לתורת הנסתר". כמו כן נמסר שהתמליל המלא של הפגישה יתפרסם בתוך שיעורי הרב היוצאים תמידין כסדרן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד