בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חידון התנ"ך בשומרון: התמודד פעם שניה וניצח

מעל 1000 תלמידים הורים ומורים צפו בחידון התנ"ך של השומרון. ראש מועצת שומרון: "דבקות במטרה ובאהבת התורה והארץ זו המשימה שלנו"

  • יח"צ
  • י' סיון תשע"ח - 16:27 24/05/2018
גודל: א א א

מעל 1,000 תלמידים הורים ומורים הגיעו אמש (ד') להיכל התרבות באריאל, על מנת לצפות בחידון התנ"ך של השומרון.  19-בנות ו-22 בנים עלו לשלב הגמר מתוך 22 בתי ספר בשומרון ו-500 מתמודדים,  לאחר שלמדו במשך כחצי שנה והתחרו בחידונים כיתתיים ובית ספריים.

את החידון מקיימים זו השנה ה-20 המועצה הדתית שומרון יחד עם אגף חינוך של המועצה האזורית שומרון. את החידות כותב ומנחה נריה פנחס הכותב את השאלות מזה למעלה מעשור גם לחידון התנ"ך העולמי.  

בין הנוכחים וצוות השופטים היו הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש המועצה הדתית שומרון משה כהן ואחרים.   יו"ר חבר השופטים היה דורון שחר חתן חידון התנ"ך העולמי לשנת תשנ"ו בן הישוב שערי תקווה שבשומרון.

את המקום הראשון בחידון הבנות קטפה: טובי ברמסון, תלמידת כתה ו' ותושבת קדומים. תלמידה בביהס באר מרים שבישוב איתמר.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן בירך את המתמודדים בתחילת הטקס ואמר "כל הצדקת הקיום שלנו כאן נובעת מהתורה. נובעת מההיסטוריה שלנו. לכן הלימוד הזה, ההעמקה הזו בתורה, במורשת היא קריטית להמשכיות שלנו. אנחנו בשומרון נמשיך להשקיע בחינוך, בדבקות במטרה, ובאהבת התורה". 

ואת המקום הראשון בחידון הבנים קטף חי-עמי סעדיה, תלמיד כתה ו' תושב אלון מורה ותלמיד בביה"ס נחלת צבי אלון מורה. 

חי עמי ניגש גם בשנה שעברה לחידון וזכה "רק" במקום החמישי אך החליט לנסות שוב. הפעם הצליח להגיע למקום הראשון. 

לדבריו "צריך ללמוד הרבה ולרצות". אמו שרית מוסיפה כי "אין מתכון לילד שאוהב ללמוד. זה בא בעיקר ממנו. אנחנו רק אמרנו לו: הכל תלוי בך. אם אתה רוצה להצליח אתה צריך להשקיע". 

הזוכה במקום השלישי בחידון הבנים הוא -מנחם ישראל כהן,  שמשפחתו גורשה מחומש ומתגוררת היום בשבי שומרון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד