בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ילדי מוסקבה בירכו על האילנות עם הרב לאזאר

ילדי בית הכנסת הגדול של מוסקבה ברכו ברכת האילנות עם רבה הראשי של רוסיה בגן הבוטני בעיר לעיני מבקרים רבים: "קידוש ה' גדול"

  • יח"צ
  • א' אייר תשע"ט - 12:54 06/05/2019
גודל: א א א
הרב בערל לאזר בברכת האילנות עם ילדי בית הכנסת   (צילום: לוי נאזרוב)
הרב בערל לאזר בברכת האילנות עם ילדי בית הכנסת (צילום: לוי נאזרוב)

מידי ומשתתפי ארגון ״חברת תהלים״ בהיכל בית הכנסת המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״ שבמרכז מוסקבה, זכו לחוויה מיוחדת בחול המועד פסח, עת יצאו יחד לברך את ״ברכת האילנות״ כנהוג בחודש ניסן. 

היוזמה הייתה של הגבאים בבית הכנסת המרכזי, המפעילים במשך כל ימות השנה תוכניות מיוחדות למאות הילדים הגודשים את בית הכנסת, בעיקר בשבתות ובמועדי ישראל - בארגון ״חברת תפילה״, דרבון תפילה ועניית אמן בקול ובמתינות, אמירת תהלים וי״ב פסוקי תורה ומאמרי חז״ל לאחר התפילה, ובמיוחד ״חברת תהלים״ מדי שבת קודש אחר הצהרים, כאשר קולם של ילדי ישראל נישא בחלל הגדול ומבואות הבית הגדול ומשפיעים מאוד על מתפללים חדשים אשר זה מקרוב באו, וזוכים לטעום מאור התורה והחסידות. 

לאחר שנה שלמה של השקעת התלמידים ושקידתם, יצאו יחד לסיור מודרך מיוחד ב״גן הבוטני״ הגדול של מוסקבה, לסיור ממושך ומהנה שכלל עצי פרי מלבלבים עליהם בירכו את "ברכת האילנות".

עם הופעתו של הרב בערל לאזאר, נאמרה הברכה בקול מילה במילה, והתלמידים גרמו לקידוש שם שמים גדול בין מבקרי הגן שאינם יהודים, ושהו שם באותה שעה. 

לאחר חלוקת פרסי עידוד למצטיינים, נשא הרב הראשי שליט״א דברים מרגשים על האילן ופירותיו, התפילה והלימוד של הילדים, ועודד אותם להתמיד בהשתתפות בתוכניות המיוחדות להם בבית הכנסת המרכזי ולהגביר פעלים לקרב עוד ילדים, ובכך יזכו להשיב לב אבות בזכות בנים. 

לאחר-מכן נערך טיול מיוחד לילדים ב״מוסקוואריום״ הסמוך, לשמחת החג של חול המועד. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד