בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יריד עולמי לספרי קודש: "עם ישראל במיטבו"

במוסד הרב קוק נערך יריד ספרי קודש מהגדולים בעולם בהשתתפות אלפי בני אדם. "מדהים לראות את עם ישראל מעמיס ספרים בעגלות כמו במינימרקט"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז ניסן תשע"ח - 09:00 12/04/2018
גודל: א א א
היריד (אודי קורן)
היריד (אודי קורן)

במהלך השבוע האחרון מתקיים במוסד הרב קוק בירושלים יריד ספרי קודש מהגדולים בעולם. ביריד נמכרים כל ספרי המוסד שיצאו לאור. ספרי תנ"ך, ראשונים ואחרונים, היסטוריה יהודית ונושאים רבים נוספים.

בשיחה עם הקול היהודי מסביר יו"ר מוסד הרב קוק הרב יהודה רפאל על מטרת היריד, ומשתף במעט היסטוריה.

"היריד מתקיים כבר עשרות שנים, החל משנת תשל"ז", אומר הרב רפאל. "מייסד מוסד הרב קוק היה הרב יהודה לייב מיימון. חתנו הרב יצחק רפאל ייסד את היריד ובהמשך נכדו הרב שילה רפאל. ברוך ה' היריד מתקדם, מתפאר ומתפתח וכמובן שאין בית מדרש בלא חידוש. כל שנה מתווספים כותרים חדשים ומגיעים ציבורים נוספים".

היריד נערך מיום א' האחרון ועד ליום א' הבא, ערב ר"ח אייר מהשעות 10 בבוקר עד 10 בלילה במוסד הרב קוק בירולים.

הרב רפאל מספר כי אשתקד נשבר שיא של משתתפים ביריד ונרשמו כ-15,000 איש שהגיעו למקום. זאת לא כולל הזמנות טלפוניות ורכישות דרך אתר האינטרנט של המוסד.

"ישנם ספרים בכל הנושאים" אומר הרב רפאל, "חומש ותנ"ך, הלכה, פרשנים, חסידות, ראשונים ואחרונים והרבה ספרי הסטוריה ותולדות עם ישראל".

לשאלת הקול היהודי מהי לדעתו האמירה אותה בא היריד לומר לציבור היהודי משיב הרב: "האמירה היא שפשוט מדהים לראות שעם ישראל היה ונשאר עם הספר. קונה ספרים, מוכר ספרים, לומד בהם, זה פשוט עם ישראל במיטבו".

עוד מוסיף הרב ואומר כי "הספרים נמכרים במחירים של עד 65% אחוז הנחה, אך מדהים לראות שגם מי שאין לו כסף מגיע לראות את התופעה המדהימה של עם ישראל קונה ספרים כמו בסופרמרקט".

לסיום הוא מציין כי "היריד מתקיים על מנת לאפשר לעם ישראל להוסיף בלימוד תורה, חיזוק התורה והפצת התורה. מגיעים בעלי משפחה, תלמידי חכמים בחורי ישיבות, אמהות, ונערות באולפנות. כולם מגיעים. אין דבר נפלא מזה".

אודי קורן, אחד מאנשי הצוות הותיקים ביריד, שיתף את הקול היהודי באנקדוטה שראה ביריד הנוכחי:

נכנס ליריד אב עם בנו, הבן התחנן לאבא שיקנה לו סט של חידושי הריטב"א על הש"ס. היה ניכר כי האבא התלבט מאוד ואז הבן אמר לאבא - 'אני מבטיח לך שאם אתה קונה לי את הסט אני מסיים לפחות מסכת אחת עד ראש השנה'. האבא כמובן קנה לו את הסט...".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד