בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישיבת שבי שומרון שינתה את שמה לזכרו של "הסבא מנתניה"

ראש הישיבה הרב שמידט, סיפר באירוע כיצד נולד הקשר המיוחד עם הסבא הרב שוורץ זצ"ל ועל ההחלטה לקרוא לישיבה על שמו

  • יח"צ
  • ח' תשרי תשע"ח - 21:37 28/09/2017
גודל: א א א
ישיבת שבי שומרון יח"צ
ישיבת שבי שומרון יח"צ

באירוע שהתקיים ביום רביעי בערב בבית המדרש של הישיבה בישוב שבי שומרון, הוכרז שמה החדש של הישיבה - ישיבת 'נחלת יוסף'.

מלבד המיקום של הישיבה סמוך לקברו של יוסף הצדיק בשכם, השם החדש הוא גם לזכרו של הצדיק הרב יוסף שוורץ זצ"ל, הסבא מנתניה, שאליו הייתה הישיבה קשורה כבר שנים ארוכות לפני פטירתו.

באירוע השתתפו רבנים ואנשים אשר הכירו את הרב שוורץ והיו ממוקירי דרכו. הנואמים אשר היו בקשר עם הרב שיתפו בחוויותיהם מהשהייה במחציתו של הרב את האורחים הרבים, ואת הורי תלמידי הישיבה.

ראש הישיבה הרב יהושע מרדכי שמידט, סיפר כיצד נולד הקשר המיוחד עם הסבא הרב שוורץ זצ"ל ועל ההחלטה לקרוא לישיבה על שמו: "החלטנו לקרוא את הישיבה על שמו של הסבא מנתניה, בכדי להדגיש את הנקודה שצריך להרבות באהבת ישראל". עוד הוסיף וסיפר הרב שמידט:  "הרב שוורץ היה ידוע מאוד באהבת ישראל שלו לכל אחד ולא משנה מי הוא היה. גם את האדם שהיה נמצא במקום הכי נמוך הרב היה מקרב, ולכן הוא היה נקרא סבא, וזאת הייתה גדולתו".

תלמידי הישיבה שיתפו גם הם מהיכרותם עם הרב אשר היה מגיע לאירועים שלהם: חתונות ובריתות. הרב שוורץ היה אף קשור לישוב שבי שומרון עצמו והשתתף בשמחת בית השואבה ואירוע הכנסת ספר תורה אשר התקיימו בישוב.

קודם לאירוע, קיימו תלמידי הישיבה סיום ש"ס אשר אותו למדו הבחורים יחד במהלך חופשת בין הזמנים ו'זמן אלול'. זוהי השנה השנייה אשר התלמידים מארגנים סיום של הש"ס לכבוד ראש הישיבה. 

כמו כן התקיים סיום  של פרק יומי במשניות של ילדי הישוב אשר לומדים מידי  יום במסגרת הישיבה חצי שעה. במהלך הערב הוכרז על הקמת תכנית חדשה לילדי הישוב מטעם הישיבה. תוכנית זו נקראת 'מתיבתא' בה ילמדו ילדי כיתות ז-ח עמוד גמרא יומי. התוכנית תיפתח אי"ה מיד לאחר החגים.

בהתייחסותו לסיומים אמר הרב שמידט כי זוהי ההוכחה כי הישיבה הולכת בדרכו של הרב שוורץ זצ"ל אשר הייתה אצלו חשיבות גדולה ללימוד התורה ואף זכה בעצמו להיות מתלמידיו של הסטייפלר, הרב יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל. "אנו בישיבה מקווים להמשיך בדרכו של הרב שוורץ גם בנושא לימוד התורה וגם באהבת ישראל הגדולה שהייתה לו" סיכם הרב.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד