בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

י"ט כסלו בפתח: צפו בחזרות אצל הרב גינזבורג

צפו: מיטב האמנים בחזרות לקראת התוועדות י"ט כסלו עם הרב יצחק גינזבורג הערב בבנייני האומה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז כסלו תשע"ח - 10:07 05/12/2017
גודל: א א א

 

ההכנות להתוועדות י"ט כסלו הערב עם הרב יצחק גינזבורג בבנייני האומה נמצאות בעיצומן, וכעת אנו מפרסמים את סרטוני החזרות בביתו של הרב גינזבורג בהשתתפות מיטב האמנים שינגנו בהתוועדות.

החזרות התקיימו בסוף השבוע האחרון בביתו של הרב יצחק גינזבורג בכפר חב"ד. באווירה ביתית חמה, בלי רשמיות ובלי הרבה מוזמנים, הגיעו חיליק פרנק ולהקתו והזמר שלמה כץ לסלון הצנוע בבית הרב גינזבורג, כדי לקיים חזרה אחרונה לקראת התוועדות י"ט כסלו שתתקיים הערב (ג') בבנייני האומה בירושלים.

מידי שנה עורך הרב גינזבורג, עם יחד עם אלפי אנשים התוועדות י"ט כסלו מיוחדת. השנה ההתוועדות מתקיימת בבנייני האומה, והיא משתלבת באירועים של "שבוע החסידות" ויריד החסידות (לצד מופעי 'צמאה'). למרות שי"ט כסלו הוא ביום חמישי, ההתוועדות הוקדמה ליום שלישי כדי לאפשר גם לגברים וגם לנשים להשתתף בה.

צפו בניגון מתוך החזרות:

"בהתוועדות חסידית, המוזיקה היא לא תוספת של קישוט אלא ממש עצם העניין" - מסבירים המארגנים - "ואצל הרב גינזבורג מדובר לא רק בניגונים החסידיים הידועים, אלא גם בניגונים שהוא עצמו מלחין. לכן לא מספיק לומר למוזיקאי - תכין ניגון 'ארבע בבות' וכדומה - אלא צריך ללמוד את הניגונים החדשים, להיכנס אליהם עם כל הנשמה".

בארוע ינגנו לצד הרב חיליק פרנק עם הקלרינט, אחיה אשר כהן-אלורו ושניאור גודינגר עם הקלידים והמלודיקה, ושלמה כץ בשירה וגיטרה - כולם הגיעו למפגש, עם כלי הנגינה כמובן. הערב הוקדש רק לנגינה ושירה  "את דברי התורה נשמע בהתוועדות...", ובעיקר ללמוד היטב ניגונים חדשים, כדי לבוא מוכנים להתוועדות.

נזכיר כי שיתוף הפעולה בין מוזיקאים ידועים לרב גיזנבורג הניב את שני הדיסקים המשובחים "לך אמר לבי" ו"שמחת עולם". הפעם, מבטיחים המארגנים, תראו את התוצאות כבר באירוע הערב, שיועבר בשידור חי בקול היהודי. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד