בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כנס בכל לבבך: "גיליתי שתמונת החיים שלי מזוייפת"

כנס בכל לבבך ה-8 נפתח עם הרצאתו של הרב יהושע שפירא על מידת השמחה המיוחדת שקרנה מאביו הרב משה שפירא זצ"ל

  • יח"צ
  • א' תמוז תשע"ט - 20:55 04/07/2019
גודל: א א א
הרב שפירא היום בכנס (משה איטח)
הרב שפירא היום בכנס (משה איטח)

למעלה מ- 3,000 אנשים ונשים הגיעו הבוקר (חמישי) לגני התערוכה בת"א, במסגרת כנס "בכל לבבך" ה-8 שעוסק השנה במידת השמחה 'שמחו בה''.

 

זו השנה השמינית שבה ישיבת רמת גן מארגנת את כנס 'בכל לבבך' בהפקת משרד הפרסום אשחר&more. השנה הכנס יתקיים לזכרו ולאורו של ר' משה שפירא זצ"ל, אביו של הרב יהושע שפירא. כמי ששמחתו הקרינה על כל סובביו והתאפיין במידת השמחה שבו.

הרב יהושע שפירא פתח את הכנס עם סיפור אישי על אביו: "בגיל 15 גיליתי שתמונת העולם שלי מזוייפת. הלכתי באחד מהימים לחבר, ואביו שנכנס הביתה, לא התייחס בכלל ליושבים בבית. ואני התפלאתי, הרי אבי תמיד היה מגיע הביתה ואומר בקול גדול ועם פנים קורנות "שלום". חשבתי לעצמי 'מה, אין עוד אבות כמו אבא שלי'? זה גם היה רגע מכונן עבורי, בו הבנתי במעט את גדולתו של אבי". 

"כילד סקרן, הלכתי לברר עם אבי איך הוא מצליח בכל יום להיכנס הביתה בשמחה. הוא אמר לי 'לפעמים אני עומד מחוץ לדלת חמש דקות לפני שאני נכנס הביתה, מוריד את המזוודות הגשמיות שלי שנערמו מכל הרעשים שבחוץ, ובמקום לפרק אותם עם כל התסכולים על בני המשפחה, אני בוחר להפריד ולהשאיר אותם מחוץ לבית, כדי שאצליח להיכנס הביתה בשמחה ובטוב לבב'. 
"זה היה אבי" ממשיך הרב שפירא. "אדם שצהלתו בפניו. ומי הוא? אדם שלא לוקח כלום מהעולם, גם לא מצב רוח".

בהמשך היום יתקיימו שיעורים מגוונים בהם ניתן למצוא הן את הרבנים הקבועים והן דמויות חדשות שטרם הגיעו לכנס עד עתה, וביניהם: הרבנית נעמי שפירא, הרב חיים איידליס, הרב חיים סבתו, הרבנית ימימה מזרחי, הרבנית טובה אליהו, הרב ראובן ששון, הרב יהונתן נמדר, אתי אנקרי במופע אינטימי וייחודי לנשים, חני ליפשיץ, יעל שבח, הרב מנחם ברוד וידידיה וסיוון רהב-מאיר.

בתום האירוע כמיטב המסורת תתקיים התוועדות חסידית והשנה הרב יהושע שפירא יתוועד עם הזמר יהונתן רזאל. לאורך כל היום יתקיים יריד מכירות ענק עם דוכני קניות מגוונים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 2 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד