בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקראת ההילולא: הושלם פרוייקט שיפוץ ציון הרמב"ם

עבודות השיפוץ הנרחבות שהתחילו לפני כארבע שנים הסתיימו והשבוע התקיים טקס חנוכה רשמי - הערב הילולת הרמב"ם

  • יח"צ
  • י"ט טבת תשע"ט - 10:36 27/12/2018
גודל: א א א
הטקס בקבר הרמב"ם (דוברות והסברה עיריית טבריה)
הטקס בקבר הרמב"ם (דוברות והסברה עיריית טבריה)

לאחר כארבע שנים של תכנון וביצוע עבודות מקיפות, נחנך השבוע בצורה רשמית המיתחם החדש של קבר הרמב"ם בטבריה המושך אליו מאות אלפי מבקרים בשנה.

בטקס המרשים נטלו חלק רבנים בולטים ומכובדים רבים וביניהם: הרב יצחק יוסף הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו הרב הראשי לישראל, הרב שמואל רבינוביץ רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב יצחק דוד גרוסמן רבה הראשי של מגדל העמק, הרב משה צבי בוחבוט רבה הראשי של טבריה, רון קובי ראש העיר טבריה, חברי מועצת העיר טבריה ואישים נוספים.

המתחם הגדול כולל את קברו של הרמב"ם, אביו ונכדו, תנאים ואמוראים בולטים כגון רבן יוחנן בן זכאי, רב אמי, רב אסי, רבי אליעזר בן הורקנוס, השל"ה הקדוש ועוד.

עבודות השיפוץ הנרחבות שהחלו במקום לפני כארבע שנים הסתיימו, והאתר החדש והמפואר שנפתח לאחרונה בפני קהל המבקרים הרבים עומד במלוא הדרו.

היקף ההשקעות בפרויקט מגיע לסכום של 12 מיליון ₪, והוא כולל חיזוקים הנדסיים של הקונסטרוקציה באתר, הנגשה לנכים כולל סלילת שבילי גישה חדשים, הצללות מעל חלקות הקבר השונות של הרמב"ם ושאר התנאים הקבורים במקום, הצבת מאוורר תקרה ענק מעל חיפוי תקרה מאלומיניום שהוצבה מעל חלקת הקבר, מערך תאורה חדיש ומיוחד שיאפשר למקברים לפקוד את המקום גם בלילה, תאי שירותים בסטנדרט גבוה, ומערך גינון חדש.

כ 140 טון פלדה, 2000 מ"ר ריצוף של אבן גלילית, 1100 מ"ר חיפוי קירות באבן גרניט שחורה ו 700 מ"ר קירוי מאלומיניום הוצבו במסגרת העבודות.

הקונסטרוקציה בדמות הלהבה המתנשאת לגובה של 15 מטרים, ושהיתה צבועה עד כה בצבע אדום, נצבעה מחדש בלבן, והיא כוללת בתוכה מערך תאורה מיוחד המכיל 8 פנסי ענק, המעניק לאתר בלילה מראה ייחודי ומרהיב שאתו יהיה ניתן לראות מחלקים נרחבים של העיר.

גרם המדרגות המוביל לכניסה למתחם הקבר עשוי ממדרגות צפות שלצדן ניצבים 14 עמודי גרניט המסמלים את 14 הכרכים של ספרו הידוע של הרמב"ם הי"ד החזקה.

ראש העיר רון קובי התייחס בדברי ברכתו לחנוכת האתר הקדוש: "במשך עשרות שנים דיברו על הצורך בשיקום האתר המיוחד הזה שאותו פוקדים מאות אלפי אנשים בשנה, לפני כארבע שנים החלו העבודות במקום ואני בהחלט שמח שהגענו לעת הזו והתוצאה מרשימה בהחלט.

אני יודע שבעיר קורדובה בספרד פוקדים מידי שנה מיליוני תיירים פסל קטן של הרמב"ם שממוקם בכיכר טיבריוס בעיר, ולכן יש כאן פוטנציאל אדיר לקלוט כאן כמויות אדירות והרבה יותר גדולות של מבקרים ותיירים,  המשמעות של הגדלת מספר המבקרים לעיר כמו טבריה שהינה עיר תיירות מרכזית...מחייבת אותנו לשדרג את דרכי הגישה וההגעה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד