בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות ילדים התפללו עם הרב אליהו לגשם בכינרת

רבה של צפת, ומאות ילדים וילדות ממוסדות חינוך בצפון ערכו תפילה לגשמים על שפת הכינרת. "אבא, תן מים, תן חיים, תן ברכה", ביקשו הילדים

  • יח"צ
  • ח' חשון תשע"ט - 14:39 17/10/2018
גודל: א א א
הכנרת. ארכיון. צילום: יהודה פרל
הכנרת. ארכיון. צילום: יהודה פרל

אמש (ג'), ז' בחשון, בו החלו התפילות להורדת גשמים, הגיעו כ- 300 תלמידים מבית ספר האר"י בצפת, רבה הראשי של העיר צפת-הרב שמואל אליהו, רבנים ואישי ציבור, לחוף מפרץ אמנון לתפילת "מוריד הגשם" למען שנה גשומה.

בנוסף לתפילה קיימו התלמידים פעילות לימודית חווייתית לאורך 'שביל סובב כינרת' ובחוף מפרץ אמנון, לרבות דגימת איכות מי הכינרת, הסבר על הצמחייה, בעלי החיים באגם ועוד.

בצהריי היום הצטרף לפעילות הרב הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו ורבנים נוספים מבית הספר, שקיימו תפילה מרגשת לשנה גשומה בליווי שופרות.

"הפעם האחרונה שעשינו תפילה שכזו היתה לפני 16 שנים, בחורף תשס"ג, שהגיע לאחר מספר שנות בצורת שהכינרת היתה בשיא השפל ולשמחתנו לאחר מכן, חווינו חורף סוער עם גשמים רבים וכמויות גשמים שלא נמדדו עשרות שנים. כשבורא עולם מרעיף שפע, הוא מביא ברכה עד בלי די" ציין רב בית ספר האר"י בצפת, דוב סנדמן.

הרב שמואל אליהו אמר: "אנחנו מתפללים שישמע הקדוש ברוך הוא את תפילתנו ברצון. אנחנו צריכים להתפלל מכל הלב והנשמה, כי בברז בבית אמנם יש מים, אבל המים של הכינרת הם המים של העם ואם אין מים בכינרת הטבע מתייבש, בעלי חיים צמאים ויש פחות חיים. אנחנו מבקשים מים מהקדוש ברוך הוא. אבא תן מים, תן חיים, תן ברכה, אנא ה' הצליחה נא".

במהלך האירוע אמרו התלמידים: "עם ישראל זקוק לישועה, אנחנו לאחר 6 שנים שחונות ללא גשם אמיתי והכינרת צמאה לגשם. נקווה שתפילת 'מוריד הגשם' תענה ברצון ויהיה לנו חורף גשום במיוחד והכינרת שלנו תשוב ותתמלא".

מרשות הכינרת נמסר, כי ברשות ובאיגוד ערים כינרת מברכים על כל יוזמה ופעילות סביב הכינרת ולמענה: "התלמידים סיירו לאורך שביל סובב כינרת והתנסו בפעילות של חוקי אגמים ליום אחד. לאחר מכן, קיימו תפילה מרגשת בליווי שופרות לשנה גשומה. כולנו מתפללים לחורף גשום שימלא את האגם הלאומי וכלל מקורות המים".

בעלון קול צופייך, בו מפורסם שיעורו של הרב אליהו הובא סיפור ניסי על כוחה של תפילה להורדת גשמים.

הרב שי דאום, רב בישיבת "עוד יוסף חי" סיפר כי  הרב אליהו זצ"ל הגיע לביקור ברמת הגולן. ואביו הרב יחזקאל דאום זצ"ל לקח את הרב לביקור בבית הספר המקומי. בתקופה ההיא הייתה בצורת קשה ברמת הגולן וגשמים לא ירדו זמן רב. 

הרב דיבר עם הילדים ושאל אותם האם יש להם שאלות לשאול אותו. קם ילד בכיתה א' או ב' ושאל את הרב למה אין גשם. הרב מאוד התרגש שילד קטן שואל ומבקש גשמים, והשיב לו: גשם זה לא בעיה, בסוף השבוע ירד גשם. כל מי שהיה שם התפלא על ההבטחה הזאת. שום גשם לא היה צפוי ושום שקע ברומטרי לא היה באופק, ומנין הביטחון הגדול של הרב שבסוף השבוע ירד גשם? 

השמועה על ההבטחה של הרב אליהו פשטה בין החקלאים שחיכו זמן רב לגשמים והם ציפו בכיליון עיניים לסוף השבוע. ובאמת בסוף אותו שבוע ירדו גשמי ברכה כל כך גדולים עד שהשדות היו מוצפים מים לגמרי. 

כששאלו את הרב אחר כך מנין היה לו ביטחון כזה גדול בירידת הגשמים, הוא אמר כי כאשר אלה מבני ישראל שלא הקריבו קרבן פסח ראשון שאלו "למה נגרע, לבלתי הקריב את-קרבן ה' במועדו בתוך בני ישראל?" – השיב להם משה:  "עמדו ואשמעה, מה יצוה ה' לכם". 

מנין יודע משה שה' יצווה להם פתרון כלשהו? אלא שכאשר יהודי קורא לה' באמת, לא בשביל עצמו אלא בשביל ה' או בשביל אחרים, מיד הוא נענה. כששמעתי את הילד מבקש גשם, לא בשבילו אלא בשביל אביו החקלאי או הורי חבריו החקלאים - ידעתי שה' לא ישיב את פנייתו ריקם.  

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד