בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מוסקבה: אור חנוכה הודלק בכפור הרוסי

עשרות הדלקות ציבוריות ברחבי מוסקבה בחג החנוכה. ההדלקה המרכזית ברחבת הקרמלין שודרה למליונים בעולם - גלריית תמונות

  • יח"צ
  • ג' טבת תשע"ט - 09:38 11/12/2018
גודל: א א א
הדלקת הנרות בקרמלין (צילום: לוי נאזרוב)
הדלקת הנרות בקרמלין (צילום: לוי נאזרוב)

ימי החנוכה במוסקבה בירת רוסיה, הקיפו השנה מאות אלפי יהודים מכל גווני הקשת היהודית בעיר, זקנים, נערים, יתומים ונזקקים, אסירים ומאושפזים, בשרשרת פעילות שהקיפה את כל המקומות בהם נמצאים יהודים ואפשר היה לבוא ולהאיר את לבם באור נרות החנוכה.

יריית הפתיחה הייתה במעמד 'פרסומי ניסא', למרגלות חומות הקרמלין במרכז מוסקבה, בעת שרבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר, העלה את האבוקה של נר ראשון, לאחר מכן פצחו הנאספים בריקוד חסידי.

עשרות כלי תקשורת העבירו בשידור חי למיליוני אנשים את המעמד.

בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" שבמרכז מוסקבה, נערכו מדי יום מעמדי הדלקה גדולים ע"י גבאי בית הכנסת, בהשתתפות קהל גדול של צעירים ומבוגרים.

עשרות שלוחים הפעילים במוסקבה, ותלמידי ישיבות 'תומכי תמימים' במוסקבה, יצאו מדי ערב לביקורי-בית כשמנורת חנוכה בידם, יחד עם סופגניות, ולב חם ונלהב כדי לעורר את לבותיהם של ישראל.

בבית האסורים העתיק 'בוטירסקי', השוכן במרכז מוסקבה, נערכה מסיבת חנוכה מרגשת לאסירים היהודים, בהשתתפות הרב הראשי לאזר, רב השב"ס הרוסי הרב אהרן גורביץ ועוד.

בבתי הרפואה חולקו למאושפזים אוכל חם יחד עם מנורת חנוכה, כדי שגם הם יזכו לשמוח בשמחת החג. הפעילות בוצעה בידי מתנדבי ארגון 'ביקור חולים – מוסקבה' שע"י 'מרכז החסד היהודי שערי צדק', אשר ערכו מדי יום אירועי חג גדולים במיוחד לכבוד חג החנוכה, בהשתתפות מאות זקנים וגלמודים, שקיבלו גם סלי מזון מכובדים לכבוד החג.

בכל בתי חב"ד הפזורים בעיר, מוסדות החינוך, בית היתומים וכל מרכז יהודי הקיים במוסקבה, נערכו אירועי חג שנפרסו למשך כל שמונת ימי החג, וכך זכתה מוסקבה גם השנה להיות מוארת באור החנוכה, שהתגברה על הקור הפיזי והשלגים הגדולים, לצד הקור הרוחני לאחר 70 שנות רשע של הקומוניסטים, ולהחזיר לעצמה את עטרת תפארת היהדות והחסידות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד