בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו בהתוועדות י"ט כסלו של מרכז חב"ד תל אביב

  • יח"צ
  • כ"א כסלו תשפ"א - 17:11 07/12/2020
גודל: א א א

החגיגה המרכזית של י"ט כסלו בתל-אביב, המתקיימת כבר קרוב ל-40 שנה על-ידי מרכז חב"ד בתל-אביב בהיכל המפואר של בית-הכנסת חב"ד 'גאולת ישראל' בלב העיר, התקיימה גם השנה וביתר שאת, כאשר ההתוועדות משודרת באינטרנט אל אלפי תושבי תל-אביב שהשתתפו בה מתוך ביתם, וסחפו לשמחת החג גם את בני-הבית.

כמיטב המסורת של שנים רבות בתל-אביב, נשא הרב הראשי לתל-אביב הרב ישראל מאיר לאו שליט"א, נאום בנושא מעלת חסידות חב"ד ומייסדה. אורח מיוחד בשנה זו היה גיבור-ישראל מר אביגדור קהלני, שבדברים חמים ואישיים מעומק ליבו סיפר על אהבתו הגדולה לשלוחי הרבי וקרא לציבור להתחבר לשלוחים וללמוד מהם מה זו מסירות ואהבה לעם ישראל.

אחת ממעלותיו של ה"מצב המיוחד" בימי הקורונה היא, שניתן להשתתף ולנאום בהתוועדות גם ללא השתתפות פיזית. בזכות זאת זכו אלפי משתתפי ההתוועדות ב'לייב' להתוועד עם השליח והמרצה המפורסם מלונדון, הרב שמואל לו, שרומם את הציבור לאוירת ההתעלות והשמחה של י"ט כסלו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

השליח הראשי לתל-אביב–יפו ורב קהילת חב"ד תל אביב-יפו, הרב יוסף גערליצקי, העניק למשתתפים טעימה מאורה המתוק ומאיר העיניים של תורת החסידות, וקרא לציבור שלא להסתפק בטעימה ובהתוועדות, אלא לקבוע עיתים ללימוד מעמיק בתניא ובמאמרי חסידות חב"ד. את אוירת ההתוועדות הסוחפת המשיך המשפיע השליח הרב יוסף יצחק גורביץ, בדברים מעוררים ומרגשים.

את האירוע כולו הנחה בסגנונו הייחודי המרצה המפורסם הרב מענדי גרליצקי, שליח הרבי לשכונות הצפון החדש בתל-אביב, כאשר בין הנאומים, מאות המשתתפים אומרים 'לחיים' יחד, כל אדם וכל משפחה בביתה, ופוצחים בניגונים חסידיים יחד עם הזמר המפורסם ר' יהושע לימוני והחזן ר' צבי גרינהיים, בוגרי ישיבת חב"ד בתל-אביב.

עם תום ההתוועדות החלו לזרום תגובות רבות אל ר' יצחק ביר ור' יצחק לפקיבקר מארגני האירוע, מתושבי העיר שצפו בהתוועדות לכל אורכה עם בני ביתם, וביקשו להודות על שעות של התעלות ותחושת חג חסידית אמיתית. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד