בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו בגלרייה ווידאו: אלפים בהילולת הרב אליהו

אלפים השתתפו בהילולת הרב מרדכי אליהו זצ"ל בהר המנוחות בירושלים. "אנחנו רואים בדורנו איך שם ה' נקרא עלינו. כבודו של עם ישראל הולך וגדל"

  • יח"צ
  • כ"ז סיון תשע"ח - 10:59 10/06/2018
גודל: א א א

אלפי בני אדם השתתפו ביום חמישי שעבר בעצרת תפילה מיוחדת בסימן אחדות ישראל, במתחם קברו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל במלאת שמונה שנים לפטירתו.

המארגנים אמרו כי "ניתן היה לראות את עם ישראל בתפארתו. ציבור גדול מכל קצות החברה הישראלית, דתיים וחילונים, נשים וגברים צעירים ובוגרים, כולם הגיעו להתאזר בכח מהעוצמה הגדולה שהורגשה שם, תלמידיו של הרב זצ"ל סיפרו בהתרגשות כי מדובר ביום המסוגל לישועות רבות".

לעצרת הגיעו רבני עיר, ראשי ישיבות ואדמו"רים מקהילות שונות, בהם בניו של הרב אליהו זצ"ל, הרב יוסף אליהו ראש הכולל "דרכי הוראה לרבנים" והרב שמואל אליהו רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית. הרב ברוך מרדכי אזרחי, הרב שלמה עמאר, הרב יעקב עדס, הרב מרדכי גרינברג והרב מנחם בורשטיין הגיעו אף הם. אישי ציבור וח"כים כיבדו בנוכחותם את המעמד בהם מר ניר ברקת, השרים זאב אלקין אורי אריאל, סגן השר אלי בן דהן וח"כ מוטי יוגב ועוד רבים אחרים.


(צילום: נפתלי לרר)

הרב שמואל אליהו חיזק את הבאים בדברים ואמר "הרב זצ"ל בירך בשם ה', שמך נקרא עלינו. הוא הזכיר לנו שוב ושוב כי יש בנו צלם אלוקים, יש בנו ניצוץ נפש, רוח ונשמה. אנחנו אומרים: אבינו שבשמים, חי וקיים, עשה עמנו חסד בעבור כבוד שמך הגדול, הגיבור והנורא שנקרא עלינו. אנחנו רואים בדורנו איך שם ה' נקרא עלינו. כבודו של עם ישראל הולך וגדל". 

הרב שמואל אליהו פנה אל הציבור ואמר "תפקידנו להמשיך את דרכו של הרב. להיות אנשים גדולים, לצאת ממוחין דקטנות ולהיות "הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא". עם עִם גבורה, ששם ה' נקרא עליו. באנו לפה לא רק להתפלל על צרכים פרטיים, אלא להתפלל שעם ישראל ייקרא בגויים "וראו גויים צדקך וכל מלכים כבודך", שיראו את כבודה של ירושלים. באנו להתפלל על הצלחתו של עם ישראל, על הצלחתם של חיילי צה"ל. שכל מי שחושב על עם ישראל רעה, שהקב"ה יפר עצתו ויקלקל מחשבתו. אמן ואמן".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד