בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מאחורי הקלעים

צפו: הזמר מתכונן לניגונו של מייסד הדף היומי

לאחר למעלה משנתיים שלא הופיע כלל, מתכונן הזמר אודי דוידי לקראת האירוע המרכזי לסיום הש"ס של הציונות הדתית. צפו בתיעוד מאחורי הקלעים וקראו על הסיפור שמאחורי הניגון

  • יח"צ
  • כ"ו כסלו תש"פ - 15:00 24/12/2019
גודל: א א א

קרדיט צילום: אופק בר לב | עיבוד מוסיקלי וניצוח: עמית בן עטר

הניגון המוכר 'אם אמרתי מטה רגלי', אותו הלחין רבי מאיר שפירא מלובלין – ראש ישיבת חכמי לובלין ומייסד הדף היומי – מביא איתו סיפור מיוחד ומרגש.

ישיבת חכמי לובלין סבלה מעוני קשה, ורבי מאיר שפירא נסע לאסוף כסף לטובת התלמידים והישיבה. כשחזר רבי מאיר, ראו אותו התלמידים עייף ותשוש מאד. הרבי סיפר להם שלא הצליח להביא די כסף, ואפילו לא הביא די כסף לכסות את הוצאות נסיעתו. בשלב זה, באופן מפתיע, מתוך אמונה גדולה ובטחון בה', התחיל רבי מאיר שפירא לשיר עם התלמידים במנגינה עצובה - "אם אמרתי מטה רגלי, חסדך ה' יסעדני".

למחרת, הגיע לישיבה אדם שהיה נראה שלא בא ללמוד תורה. הלה פגש את רבי מאיר ובקש לתרום לישיבה כדי הוצאותיה. רבי מאיר אסף שוב את התלמידים וסיפר להם שהגיע נגיד גדול. מיד התחילו התלמידים לשיר את אותו השיר בדיוק, אבל הפעם במנגינה שמחה!

כיום, מוכר הניגון הזה שלו שני חלקים. האחלק הראשון שקט ומבטא כניעה כלפי ה' ושפלות על המצב הקשה בו אנו נמצאים. ואילו חלקו השני של הניגון מבטא שמחה גדולה בה', עם המנגינה אותה שרו התלמידים לאחר בואו של הנגיד לישיבה.

כעת, לכבוד אירוע סיום הש"ס המרכזי של הציונות הדתית, החליטו לשיר את השיר של מייסד הדף היומי – רבי מאיר שפירא מלובלין.

לאחר למעלה משנתיים שהזמר אודי דוידי לא הופיע כלל, אחרי שנחשב לאחד מגדולי הזמר הציוני, הוא מתכונן כעת לאירוע המרכזי של סיום הש''ס. אודי, אשר בעצמו לומד דף יומי, צולם מתרגש במילים 'תנחומך ישעשעו נפשי'.  בהצצה אל מאחורי הקלעים של ההכנות לאירוע המרכזי של סיום הש"ס, צפינו בקטע המרגש הזה.

האירוע המרכזי של הציונות הדתית יתקיים בבנייני האומה ביום חמישי הבא ה' בטבת (2/1/20 למנייהם). באירוע יופיעו הזמרים יצחק מאיר, יונתן רזאל, אודי דוידי ושי אברמסון ויתקיים בהנחית ידידיה מאיר. לארוע צפויים להגיע כ3,000 איש, וכבר נרכשו למעלה מאלפיים כרטיסים. יכבדו את הלומדים באירוע: הרב ישראל מאיר לאו, רב העיר ירושלים – הרב אריה שטרן, הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל, ועוד רבנים ואישי ציבור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד