בע"ה ג' שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערב לזכרו: "ינון היה איש אמונה"

ביום חמישי יערך ערב זיכרון לינון לבנון הי"ד בחאן בישוב סוסיא. "ינון נהרג על קידוש ה' בידי שונאי ישראל", אומר אביו ומספר על הגאווה של ינון להיות בנאי בארץ ישראל

  • אלחנן גרונר
  • ב' ניסן תשע"ג - 14:00 13/03/2013
גודל: א א א
חבריו באנדרטה לזכר לבנון
חבריו באנדרטה לזכר לבנון

הבוקר עלו בני משפחת לבנון מסוסיא לקברו של בן המשפחה ינון הי"ד, שנהרגבתאונה שגרם מבריח שב"חים בדואי לפני שלושים יום. בשל העובדה כי יום השלושים חל בראש חודש ניסן, לא נשאו בני המשפחה הספדים.ביום חמישי יערך בסוסיא ערב ניגונים וסיפורים לזכרו של ינון הי"ד.

בשיחה עםהקול היהודימספר חיים לבנון, אביו של ינון, על חייו ומתו של ינון, על אהבתו לנגינה ועל ערב הזכרון בו צפויים לקחת חלק מספר אמנים איתם ניגן ינון.

"ההסתלקות של ינון היא רצון ה' ללא כל ספק", פותח חיים ומספר על ינון שהיה לדבריו 'איש אמונה'."אם מישהו היה מגיע הביתה קצת מצוברח, ינון היה מחזק אותו ואומר לו מה אתה דואג, יש ריבון לעולם. הוא דואג לנו ולנו אסור לדאוג", מספר חיים. "כל הזמן הוא היה מחזק באמונה והיה שליו ורגוע, וגם אם היו דברים קשים לא דאג. זה היה ינון".

ינון נולד וגדל בסוסיא ובני המשפחה מתארים כי הרגיש חלק מהנוף המקומי. הוא למד במגמת מוזיקה בישיבת כינור דוד, היה נגן מוכשר על כינור וניגן בכל מיני הרכבים. לאחרונה הוא ניגן בשירים של הרב דן מרצבך זצ"ל מעתניאל, שהוקלטובידי בני משפחתו.

ינון שירת כמ"כ בנח"ל החרדי ובנה גבעה בסוסיא בשם גבעת הצמיגים.אביו מספר על אהבתו לארץ ובמיוחד לעבודות הבנייה. "הוא היה תפסן ובנאי, והגאווה של להיות בנאי בארץ ישראל היתה כה גדולה אצלו, עד שכשהיו שואלים אותו מה הוא עושה הוא היה נראה מרוצה כאילו הוא דוקטור", מספר חיים בחיוך. "הוא היה כל כך שמח, ומחייך, ומאוד נהנה מהבנייה בארץ".

באזכרה שתערך ביום חמישי הקרוב בשעה 17:30 בחאן בישוב סוסיא, ישתתפו מספר נגנים וזמרים שניגנו בעבר עם ינון הי"ד שיבואו לנגן ולספר על ינון."החאן הוא מקום חדש שפתח חבר של ינון", אומר חיים. "ינון עבד שם המון וממש כל פינה בחאן הזה זה ינון".

ינון נהרג כשעשה את דרכו חזרה לביתו בסוסיא ממבחן סוף סמסטר בלימודי הנדסאי בניין שהחל ללמוד.רכב ובו נהג בדואי שהסיע שב"חים ערבים שהגיעו מהר חברון נסע בפראות, עקף מספר מכוניות בקו לבן והתנגש חזיתית ברכבו ינון.

הרכב בו נהג ינון נזרק הצידה ועלה באש וינון נהרג במקום. הבדואי שנהג ברכב נפצע ועדיין מאושפז בבית החולים.לאחר התאונהפורסםבקול היהודיראיון עם קצין את"ן נגב, רפ"ק יובל פז, שסיפר על תופעת השב"חים והמסיעים הבדואים שלדבריו "לא רואים בעיניים ונוסעים ללא התחשבות בחוקי התנועה.

בני משפחת לבנון, החיים שנים רבות בהר חברון, מכירים מקרוב את הנהיגה הפרועה של הבדואים באיזור, במיוחד מסיעי השב"חים המסתננים לתחומי הקו הירוק מבעד לפרצות בגדר ההפרדה, אך לאחר התאונה נחשפו בצורה רצינית יותר להיקף התופעה.

"ינון נהרג על קידוש ה' בידי שונאי ישראל שרוצים לפגוע בעם ישראל", אומר חיים בנחרצות."אין כמעט מושג כזה אבטחת הגדר. הגדר פרוצה מכל עבר, ואמר לי קצין שבא לניחום שאין כח אדם לזה. מליארדים להשקעה בגדר כזו טיפשית היה, וכח אדם לסגור אותה אין". חייםמציין את הקבלנים שהם הגורם המעסיק של השב"חים וגורמים לבעיות סביב התופעה.

במשפחת לבנון אומרים, כי לאחר ערב הזכרון הם יפתחו במאבק בנושא השב"חים במסגרתו ייפנו לאישי ציבור, ח"כים וכדומה במטרה להציף את הבעיה ולנסות להביא לשינוי במציאות המטורפת בשטח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד