בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חול המועד: הפנינג "עבודה עברית" בבנימין

ביישוב אחיה יתקיים במהלך חול המועד הפנינג ויום לימוד בנושא "עבודה עברית" לזכרו של הרב יוסף שוקר ז"ל, מייסד משק "אחיה", וממחדשי ההתיישבות החקלאית העברית בשומרון. "עבודה עברית זה חיבור בין יהודים" אומר מפיק האירוע

  • אברהם שפירא
  • י"א ניסן תשע"ה - 17:45 31/03/2015
גודל: א א א

אירוע מיוחד יערך במהלך חול המועד, אשר יוקדש כולו להוקרת ה"עבודה העברית" והפועל היהודי. האירוע יתקיים ביום ראשון ט"ז ניסן, א' חול המועד פסח, ביישוב אחיה, במלאת שמונה שנים לפטירתו של הרב יוסף שוקר, ממקימי היישובים שבות רחל ואחיה, וממחדשי החקלאות העברית בשומרון. במהלך היום יערכו יום עיון והתוועדות חגיגית, וכן הפנינג לכל המשפחה.

פסח בקול היהודי - יוצאים מעבדות לחירות

את האירוע יזמה משפחתה שוקר, יחד עם הישוב אחיה, מוקד עבודה עברית ותנועת דרך חיים. תחת הכותרת "עבודה עברית – יוצאים לחירות אמיתית" יתקיימו שיעורי תורה לגברים כשבמקביל, לאורך כל היום, תתקיימנה פעילויות לילדים בהן מתנפחים, פינת חי, טרקטורון ועגלה, סדנאות יצירה ופינת מנגל.

"יש לנו ערך של ערבות הדדית בין היהודים" אומר איתן רבינוביץ', תושב אחיה ומפיק האירוע. "חיבור של היהודים ברוחניות ובגשמיות, דבר שמתבטא בכך שקונים מעסקים יהודיים. בנוסף, קיים גם עניין ה'סור מרע' שהגויים בארץ נמצאים בגלל שמפרנסים אותם ולכן אסור לפרנס אותם".

"הקים את הישוב על ערכי העבודה העברית". הרב יוסף שוקר ז"ל

את הבוקר יפתח הרב שי דאום, רב הנח"ל החרדי לשעבר ור"מ בישיבת עוד יוסף חי, שידבר על הפן ההלכתי של העבודה העברית בהלכה, נושא בו נתקל מידי יום כל צרכן, סוחר, קבלן ומנהל. אחריו יספר הרב רונן טמיר, ראש מדרשת בינת, על דמותו של הרב יוסף שוקר, שהיה מבין הראשונים שיישבו את גבעות שבות רחל, נטע בהן אלפי עצי זית, והקים את בית הבד הידוע באחיה, בו אף נפצע במהלך עבודתו, פציעה שהביא לאחר מספר שנים לפטירתו.

"כשהרב יוסי שוקר הקים את אחיה הוא החליט שאחד מהערכים עליהם תקום הגבעה הוא עבודה עברית. אז, לפני 15 שנים, הדבר היה מאוד קשה, היום הנושא של עבודה עברית כבר הרבה יותר קל, מפותח ונגיש" אומר רבינוביץ'. נריה אופן ממוקד עבודה עברית יסקור את פעילות המוקד כיום, כיצד ניתן להיעזר בו, וכיצד בידי כל אחד לסייע בקידום העבודה העברית. את האירוע יחתום הרב איתיאל גלעדי בהתוועדות חגיגית.

"הקשר בין תנועת דרך חיים לעבודה עברית הוא, ששלטון מתוקן, לו אנו שואפים, צריך לדאוג לפרנסה ולערבות הדדית, ועבודה עברית היא אחת מהדרכים", מסיים רבינוביץ'.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד