בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סופגנייה לכל חייל

תלמידי ישיבת חב"ד ביצהר, יחלקו לחיילים למעלה משלושת אלפים סופגניות. החלוקה תתבצע במסגרת מבצע 'מוסיפים באור', שיכלול בין היתר אירועים בחמישה בסיסים מידי יום.

  • טוביה אריאל
  • כ"ה כסלו תשע"ו - 16:53 07/12/2015
גודל: א א א
חיילים מדליקים נרות חנוכה עם תלמידי הישיבה (איציק סנדרוי)
חיילים מדליקים נרות חנוכה עם תלמידי הישיבה (איציק סנדרוי)

איציק סנדרוי מנהל את ישיבת 'תומכי תמימים - חב"ד' ביצהר כבר מספר שנים. הישיבה עוסקת הרבה בהפצת יהדות, בעיקר לחיילים באזור. בשיחה עם הקול היהודי מספר סנדרוי על פעילות הישיבה בחנוכה, תחת הכותרת 'מוסיפים באור ממילא החושך סר'.

"הרבי אומר שצריך להוסיף באור, אז השנה אנחנו מרחיבים את הפעילות פי כמה וכמה", מספר סנדרוי, ומסביר שהשנה, הפעילות שעד היום התמקדה בעיקר בגזרת השומרון, מתרחבת גם לחיילים בגזרת בנימין וגזרת הבקעה.

(איציק סנדרוי)

כבל ערב יוצאים מהישיבה כחמישה צוותים שיסתובבו עם רכבים בבסיסי צה"ל. כל צוות מצטייד בחומר לחלוקה עם דברי הסבר על מהותו של חנוכה, ובכל רכב ישנה חנוכייה ומערכות הגברה, וכמובן סופגניות אותן מחלקים הבחורים לחיילים. "המטרה היא להגיע לכל יהודי באשר הוא, אלא שבגזרה שלנו עיקר הפעילות מופנית לחיילים", מסביר סנדרוי.

הבחורים יגיעו בעזרת ה' אל כל אחד מהחיילים, ידאגו שידליק נר חנוכה ויברך את הברכות על הנרות ועל הסופגניה, "במשך היום אנחנו גם מציעים לחיילים להניח תפילין", מספר סנדרוי, "אבל העיקר זה 'שמחת הגאולה', להסביר את העניין ש'הנה משיח בא' וצריך לשמוח כל רגע על הגעת הגאולה".

בישיבה מתכננים שבכל יום יתקיימו מספר מסיבות חנוכה של הדלקת נרות וסופגניות. האירועים מלווים על ידי אמן אורח ומתקיימים בבסיסים שונים בגזרות שומרון, בינימין, והביקעה. "במהלך הימים עצמם אנחנו מתמקדים בהנחת תפילין וחלוקת סופגניות, כשהשאיפה היא להגיע עם למעלה משלושת אלפים סופגניות לאלפי חיילים", מספר סנדרוי.

כדוגמא, מזכיר סנדרוי אירוע למשפחות הקצינים והנג"דים של הגזרה, בישוב מגדלים. בנוסף למתנפחים שיהיו באירוע, יבא השחקן ניצן הס להעביר הרצאה בלהטוטים למשפחות. במהלך ההרצאה מעביר הס, בעל תשובה בעצמו, מסרים מהיהדות בדרך קומית ונחמדה, דרך להטוטי במה.

| החיילים שומרים על קשר

סנדרוי מספר כי רבים מהחיילים ממשיכים לשמור על קשר גם אחרי הצבא. לדבריו, "ישנם כחמש מאות חיילים לשעבר שמסתובבים היום ברחבי העולם ושומרים על קשר עם הישיבה. מתוכם ישנם כמה עשרות 'מקורבים' שהתחילו להניח תפילין ולשמור שבת, וחלקם כבר חזרו בתשובה לגמרי".

סנדרוי מסביר כי כל חייל שנפגש עם פעילות הישיבה מקבל מעין כרטיס ביקור. לאחר מכן בכל מקום בו הוא נמצא הוא החייל יכול להתקשר אל הישיבה ולקבל הפניה אל בית חב"ד הקרוב. "אצלינו הם מקבלים את המפגש הראשוני עם חב"ד שעושה להם חשק לבקר עוד פעם".

(איציק סנדרוי)

| משפיע גם על הבחורים

"כשבחור לומד כל היום גמרא הלכה וחסידות, נקודת ההפנמה וההבנה של החומר מגיעה על ידי הישום בפועל", מסביר סנדרוי. "כשבחור יוצא לשטח וחווה את היהדות אל מול יהודי שלא כל כך מכיר, פתאום הוא צריך לדעת להגיד שיחה של הרבי, לענות על כל מיני שאלות, זה הדבר הראשון שמשפיע, בפן הטכני הפשוט".

סנדרוי מסביר שהפעילות גם מוסיפה משמעות וחיות רבה ללימוד. "לימוד שמביא למעשה בפועל זה הרבה יותר חזק". בנוסף מציין סנדרוי כי הפעילות נותנת לבחורים את 'האקשן'. "בחורים רוצים אקשן, כשאתה לוקח בחור להסתובב בבסיסים, זה מכניס את האקשן אל המערכת הישיבתית".

| יתרון האור מן החשך

סנדרוי מצטט את הרבי מליובאביץ' "שהדגיש בחנוכה את העניין של להפיץ אור, כל המהות של החג זה להוסיף אור. לצערינו אנחנו נמצאים היום במצב של חושך, גלות ופיגועים. זה מצריך אותנו לגלות המון אור. ובעזרת ה' נזכה לראות איך 'יתרון האור מן החשך דווקא".

לדברי סנדרוי, "אנחנו צריכים לגלות את הריבה החמה שנמצאת בתוך הסופגניה. את הנשמה שנמצאת אצל כל יהודי ויהודי, לפעמים בהסתרה גדולה. אנחנו צריכים לעורר את הנשמה הזו שתזעק החוצה ותבקש גאולה, ובע"ה נגאל את כל עם ישראל".

לסיום מציין סנדרוי שעל הפעילות "אין זכויות שמורות לישיבה". ומזמין את הציבור להשתתף. "כל מי שמרגיש צורך לצאת מהארבע אמות שלו ולהשפיע על עם ישראל מוזמן להצטרף. הן בממון והן במעשה בפועל".

(איציק סנדרוי)

(איציק סנדרוי)

(איציק סנדרוי)

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד