בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פנימיות לזכר רותי פוגל - בעבודה עברית

באולפנת 'לבונה' חנכו בשבוע שעבר פנימיות חדשות לזכרה של רותי פוגל הי"ד שחינכה באולפנא. הפנימיות כולן נבנו על טהרת ה'עבודה עברית'. "אנחנו מרגישים את החיים של רותי בזה שאנחנו ממשיכים להיות שותפים להמשך החיים הנצחיים", אמר הרב יהודה בן ישי אביה של רותי הי"ד

  • אברהם שפירא
  • י"ח חשון תשע"ד - 00:00 22/10/2013
גודל: א א א
הקמת הפנימיות באולפנת מעלה לבונה (אהרון רוזה)
הקמת הפנימיות באולפנת מעלה לבונה (אהרון רוזה)

ביום שני שעבר, י"א חשון התקיים באולפנת 'לבונה' שבמעלה לבונה טקס חנוכת הפנימיות החדשות שהוקמו ב'עבודה עברית' עבור בנות האולפנה. הפנימיות נקראות ע"ש רותי פוגל הי"ד, שנרצחה עם בני משפחתה בידי ערבים באיתמר. רותי עבדה באולפנה כמחנכת, ולכן היה טבעי עבור האולפנא להנציח אותה.

היום נפתח בהתוועדות של הרב יצחק גינזבורג לקראת 'יום האם', יום פטירת רחל אמנו ע"ה, נמשך בלימוד של אמהות ובנות, והסתיים בטקס בו השתתפו אנשי ציבור ובני משפחת פוגל.

שלט ההנצחה בפנימיות אולפנת לבונה (אהרון רוזה)

"בכל שנה אנחנו מקיימים ביום פטירת רחל אמנו אירוע באולפנה, לכבוד יום האם העברייה, יום המ"א מתחילת השנה שזהו יום פטירת רחל אמנו ע"ה", מספר הרב גדי בן זמרה ראש האולפנה. "השנה זה יצא יחד עם חנוכת הפנימיות. זה התחיל משיעור של הרב יצחק גינזבורג. ואחר כך היה הטקס בו נכחו אישי ציבור ביניהם אורי אריאל שר השיכון, וראש המועצה אבי רואה".

"הזמנו גם את הרב מאיר פורוש", מציין הרב בן זמרה, "אך בסופו של דבר הוא לא יכל לבוא. יש לו זכויות רבות בהקמת האולפנה. כשהוא היה סגן שר השיכון הוא דחף להתחיל את הפרויקט ולכן אנו רואים אותו כשותף ליסוד המקום. המתחם נחנך, הוא נקרא על שם רות פוגל הי"ד שהיא הייתה מחנכת אצלנו. כמובן שמשפחת פוגל, ההורים של רות ואהוד הי"ד השתתפו באירוע".

בני משפחת פוגל הי"ד

"אחד הדגלים שלנו- עבודה עברית"

באולפנה מציינים בגאווה כי העבודות להקמת הפנימיות מתחילתן ועד סופן נעשו רק בידי יהודים. "ברור לגמרי שאחד הדגלים שלנו זה לראות שלא רק צריך עבודה עברית אלא שזה גם אפשרי" אומר הרב גדי. "לא נהיה יהודים רק בביתנו, אלא גם בחוץ כשיוצאים למרחב הציבורי יש ליהדות בהחלט מה לומר. אחת האמונות החשובות זה האפשרות והצורך לבנות עם יהודים. גם בעניין הדאגה ליהודים עצמם כמובן, ערבות לכל יהודי, פרנסה לכל יהודי, אהבה לכל יהודי, ויחד עם זה שכל אחד מבין שבנפשנו הדבר", הוא מסביר.

"היכולת שלנו לשרוד פה, להיות פה, להתפתח ולהתעסק במקום הזה מותנית בהתגייסות שלנו כעם יהודי לבנות. בזה אנחנו מחנכים את הבנות ו'נאה דורש נאה מקיים'. לכן באמת השקענו בזה מאמץ. היו לא מעט וויכוחים עם כל אלו שהיינו שותפים איתם בבנייה, המועצה ושאר האנשים שנטלו חלק בעניין, אך ברוך ה' למרות כל זה, סך הכול הייתה התגייסות ואנשים נענו לעניין וברוך ה' זכינו שכל הפרויקט כולו מהחל ועד כלה, נבנה ע"י ידיים יהודיות, וזכינו לפרנס עשרות עובדים יהודים".

בניית הפנימיות באולפנת מעלה לבונה (אהרון רוזה)

במהלך הטקס אף הגיש הרב בן זמרה תמונה ממוסגרת של הפנימיות לשר השיכון אורי אריאל. על התמונה נכתב הפסוק "לא לכם ולנו לבנות בית לאלוקינו, כי אנחנו יחד נבנה לה' אלוקי ישראל". "זהו פסוק מדברי העולים בימי בית שני לנוכרים צרי יהודה שרצו להצטרף לבנין בית ה', ובחכמת זרובבל והאנשים אשר איתו ידעו להגיד להם – רק אנחנו היהודים נבנה בית לה' אלוקי ישראל", אמר הרב בן זמרה לשר השיכון.

"אנחנו אסירי תודה לאולפנה, המקום האחרון שבו רות שלנו לימדה", אמר הרב יהודה בן ישי אביה של רותי פוגל הי"ד. "אנחנו מרגישים את החיים של רותי בזה שאנחנו ממשיכים להיות שותפים להמשך החיים הנצחיים. חיים נצחיים אלו חיים שמנצחים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד