בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"להפיץ את החסידות בשפה שכולם יבינו"

קרוב ל-400 מוקדי הפצה מהצפון, עבור במרכז ועד לדרום הארץ, מופצים מידי שבוע כ-11,000 חוברות 'נפלאות' עם דברי חסידות בשפה פשוטה וקלה. כעת, הציבור מתבקש להירתם ולסייע במימון. "הפצת החסידות – תפקיד לכל אחד ואחד"

  • תוכן שיווקי
  • ה' אדר תשפ"א - 13:15 17/02/2021
גודל: א א א

"המפתח והסוד של הגאולה האמיתית והשלמה לעם ישראל, היא הפצת פנימיות התורה. זה צריך להיות בשפה מדוברת  שאנשים יבינו, יפנימו ויתעוררו מזה".

את הדברים האלו אומר הרב יצחק גינזבורג בסרטון וידאו שהופץ ממש לאחרונה, בו הוא קורא לתמוך בהפצת החוברת השבועית 'נפלאות'.

החוברת 'נפלאות' (ובשמה הקודם 'ואביטה'), המופצת מזה כ-3 שנים בכ-370 נקודות הפצתה שונות, אוגדת בתוכה מגוון רחב משיעוריו של הרב יצחק גינזבורג כשהם מונגשים לקהל הרחב.

בין היתר ,ניתן למצוא בחוברת סיפור חסידי, חסידות בשפה פשוטה לילדים ולמבוגרים, ניגון חסידי, שו"ת עם הרב גינזבורג, שיעור שבועי עמוק בתורת החסידות, חסידות על פרשת השבוע והסבר על קטעים ותורות מתוך ספריהם של גדולי החסידות, כדוגמת הבעל שם טוב, רבי אלימלך מליז'נסק ועוד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

החוברת מופצת בכ-11,000 עותקים מידי שבוע, כאמור במאות מוקדי חלוקה, בסיוע של מאות מפיצים הפועלים בהתנדבות מלאה. נקודות ההפצה מתפרסות בכל רחבי הארץ, מרמת הגולן ועד מצפה יריחו, מנהריה ועד לנתיבות.

במערכת 'נפלאות' מספרים, כי משבר הקורונה פגע בצורה משמעותית ובהפצת החוברות והוריד אותה בכ-50%. אך גם על זה, כך הם אומרים, הצליחו המפיצים להתגבר וגם כעת כמות מוקדי ההפצה והחוברות המחלוקות לקרואים הולכת וגדלה.

כתיבת החוברות, העריכה, העיצוב וההדפסה עולים סכומי כסף גדולים, אותם תרם הציבור הרחב בקמפיין גיוס ההמונים לפני כשנה וחצי. כעת, לאחר שדרוג חוברת 'נפלאות' בשנה האחרונה והגדלת מערך ההפצה, מבקשים במערכת העלון מהציבור הרחב להתגייס בשנית.

הצטרפו עכשיו ותמכו בקמפיין הפצת החוברת 'נפלאות' >>

"מעצבי דעת קהל קוראים את נפלאות ומשפיעים הלאה"

"בשנתיים וחצי שעלון נפלאות יוצא, אנחנו מקבלים כל הזמן תגובות חמות ורואים שהחוברת מגיעה לאנשים גם ממעגלים רחוקים יותר", מספר הרב איתיאל גלעדי, משמשו של הרב גינזבורג. "הם מספרים שהחוברת משנה להם את השבת, מעניקה להם שפה חדשה, הופכת להם את התורה לשמחה ומענגת ועוד"

"כשקיבלנו את התגובות האלו הייתה לי חוויה גדולה, שלא רק שאנחנו מפיצים את תורת החסידות, אלא שיש אנשים בצד השני, שהדברים האלו פועלים ונקלטים אצלם, ומשנים תודה".

השם שנחבר לקמפיין גיוס ההמונים הוא 'מתקדמים ביחד, שינוי תודעה לאור פנימיות התורה". הרב גלעדי מבקש להסביר את מה שעומד מאחורי השם הזה. "החוברת מגיעה להרבה 'מעצבי דעת קהל' שקוראים את החוברת ומתמכרים אליה", אומר הרב גלעדי.

"החוברת אמנם מיועדת רק לאנשים ש'יודעים לקרוא', יש בחוברת מאמרים עמוקים, אבל אותם קוראים הם בעלי השפעה, מלמדים, מרצים, מטפלים, מרצים, והחוברת בעצם משפיעה גם על המעגלים שלהם. החוברת משנה תודעה, לאור פנימיות התורה".

בין היתר, לרגל קמפיין הגיוס הציבורי, מספר רבנים יצאו בקריאה להצטרף ולתמוך בפרויקט. בין היתר הרב דניאל סטבסקי, הרב יהושע שפירא, הרב ישראל אברג'יל, הרב אריאל בראלי, הרב נתן וינקלר מפקח בתום השחיטה של כשרות הרב לנדא ועוד.

"העבודה של הפצת המעיינות לא מוטלת רק על גדולי עולם, אלא על כל אחד ואחד", אומר הרב יצחק גינזבורג. "לשנות את התודעה של כל העולם, שידבקו בבורא העולם".

"איך כל אחד ואחד יכול לעשות זאת? כתוב בחסידות, מי שיש לו כשרון בכתיבה – בכתיבה, אחד בהומור – בדיבור, אחד בממונו – תומך בממון, העיקר זה שכל אחד ואחד ייקח פרויקט שמתאים לו ומדבר אליו וישקיע בו ויקדיש את עצמו לזה".

כאן ניתן לתמוך בפרויקט 'משנים תודעה לאור פנימיות התורה' >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד