בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"צימאון לחסידות" – גלריה מאירועי חג הגאולה בירושלים

שבוע החסידות במספרים: חסידים, ליטאים, דתיים לאומיים, צעירים ומבוגרים. גברים ונשים. עד כה כ-60,000 ביקרו במופעים וביריד החסידות. למעלה מ-350,000 ספרי חסידות נמכרו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תש"פ - 12:35 18/12/2019
גודל: א א א

עשרות אלפים כבר ביקרו ביריד החסידות הגדול ובאירועי צמאה בירושלים, לרגל חג הגאולה וראש השנה לחסידות, בו שוחרר אדמו"ר הזקן ומייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מלאדי, מהכלא.

החל מיום ראשון, אז נפתח שבוע החסידות בבנייני האומה בירושלים באירועים לגברים ולנשים בימים נפרדים, החלו לפקוד את המקום עשרות אלפים. עד כה פקדו את המקום למעלה מ-60,000 איש (35,000 גברים ו-25,000 נשים).

ביריד החסידות הענק נמכרו למעלה מ-350,000 ספרי יהדות וחסידות והיריד עוד נמשך.

צילום: הגלרייה ברובה - חיים טוויטו, אברהם שפירא ואלעזר ריגר.

על בימת האמנים עלו חנן בן ארי, יהונתן רזאל, אברהם פריד, ישי ריבו, שולי רנד ונאור כרמי, ששילהבו את קהל המשתתפים. בשעות הלילה המאוחרות, עד לשעה 2:30  נערך מופע ייחודי לבני הישיבות.

כל אחד מהאמנים, מסר בזמנו שיעור קצר בחסידות. עקב תפוסה מלאה, הועברו ההופעות בשידור חי גם מחוץ לאולם.

"העוצמות האדירות והשמחה הגדולה שיש כאן ב'צמאה', מלווים את המשתתפים גם אחרי כן, לכל אורך השנה", אומר הרב משה שילת, יוזם ומנהל 'צמאה'. "אנחנו מקבלים פה בהתרגשות עשרות אלפי אנשים מכל הסגנונות והגילאים".

אמש השתתפו אלפים בהתוועדות חסידית עם הרב יצחק גינזבורג באולם התצוגות, במקביל להופעות הזמרים. במהלך ההתוועדות, ניגש לבמה שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהאיחוד הלאומי והתברך מהרב גינזבורג. בהמשך עלה לבמה גם ברוך מרזל מעוצמה יהודית והתברך אף הוא מהרב גינזבורג.

הרב שילת מספר כי "כולם צמאים לה' ולאור החסידות. המשתתפים ממלאים את עגלותיהם בספרי חסידות, ממלאים נפשם וליבם בניגוני החסידות ואמרותיה, יושבים כאן שעות ארוכות בהתוועדויות ונהנים משיעורים ייחודיים. כמידי שנה הכנסנו חידושים ותכניות מגוונות וכן הפתעות שטרם היו עד היום, על מנת לאפשר לכלל באי היריד להנות מהחוויה החסידית במיטבה. הכמויות של המשתתפים והעובדה שהכרטיסים אזלו שלושה שבועות לפני המופע הם תופעה שאין לה שום הסבר בדרך הטבע".

הרב שמואל אליהו שדיבר במופעי הצעירים אמר: "אנחנו רואים את ההתגברות של האירוע הנפלא הזה 'צמאה' משנה לשנה. לצד הגדילה בכמות המשתתפים יש גם הגדלה משמעותית בעוצמת השמחה, עומק התכנים וההתלהבות באולם. היום הזה מחייב אותנו כי הקב"ה לא עושה חצי עבודה. אנחנו זוכרים את הבעל שם טוב הצדיק שגילה לנו את תורת החסידות ולאט לאט היא הולכת ומתרחבת ועוטפת את כל המגזרים, ומתפללים שתגיע כבר הגאולה השלמה, כי כבר נפוצו המעיינות החוצה והקב"ה לא עושה חצי עבודה".

חיה ולס, המרכזת את תכנית הלימוד בחסידות באולפנות "לב מבין" אמרה: "ההשתתפות המדהימה של קרוב ל18,000 תלמידות ותלמידים ביומיים האחרונים, מעשרות אולפנות וישיבות תיכוניות יחד עם המחנכות והמחנכים שלהם במהלך היום, מעידה על החיות שמעניקה החסידות, ועל ההשפעה הברוכה שלה על כל אחת, אין ספק שהאוירה המיוחדת המורגשת כאן, תשאיר חותם משמעותי אצל התלמידות לכל השנה".

   | שבוע החסידות במספרים:

ביריד החסידות השתתפו כאמור כ-60,000 איש וחולקו 45,000 מנות מרק, 40,000 מנות קוגעל, 35,000 מנות טשולנט, 30,000 ספרי 'נשמת כל חי'. כ-50 משאיות שינעו את כל הספרים לבנייני האומה ועד כה נרכשו ביריד כ-350,000 ספרים. נעשה שימוש ב-33,000 כוסות קפה וכ-3,000 ק"ג רוגלך.

במהלך השבוע נערכו 12 מופעים בהם השתתפו 6 זמרים מתחלפים. נעשה שימוש ב-8 מצלמות וידאו באולם. 171 ישיבות תיכוניות ואולפנות נטלו חלק באירוע וכ-200 אנשי הפקה ועובדים פעלו לתפעל את שבוע החסידות הגדול.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד