בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הסכם כניעה מביש

אושרה שהיית ערבים בשער הרחמים

במו"מ שהתנהל בין נציגי המשטרה לוואקף הוחלט לאשר את שיפוץ מתחם שער הרחמים ושהיית ערבים במקום פעמיים בחודש

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר תשע"ט - 14:57 06/03/2019
גודל: א א א
השערים שעקרו ערבים במתחם שער הרחמים (צילום: הקול היהודי)
השערים שעקרו ערבים במתחם שער הרחמים (צילום: הקול היהודי)

לאחר שבשבועות האחרונים מנהלים ערבים התפרעויות בהר הבית ובמתחם שער הרחמים על מנת להשתלט על המקום בניגוד לחוק, היום אישרה המשטרה את שהיית הערבים במתחם.

באתר ערוץ 7 נחשף בצהריים (ד')  כי במסגרת המשא ומתן סוכם כי ישופצו הדליפות בגג המתחם על ידי הוואקף בשיתוף המשטרה וארכיאולוגים ישראלים כאשר לאחר השיפוץ יורשה הוואקף להשתמש במבנה לצורך שיעורים, פעמיים בחודש. זאת בעוד הוואקף מעוניין להפוך את המקום למסגד באורח קבע.

יו"ר האיחוד הלאומי ח''כ בצלאל סמוטריץ' שיגר מכתב חריף לראש הממשלה:

''אדוני ראש הממשלה, עצם קיומו של משא ומתן עם פורעים עבריינים כמוהו ככניעה מסוכנת לאלימות. אין זה מתקבל על הדעת שהחוטא יצא נשכר והצעד החד צדדי שנקט הוואקף בפלישה למתחם ישתלם ויניב לו הישגים''.

ברור כי לאט אבל בטוח יתרחב השימוש במתחם ותוך זמן קצר הפורעים ושולחיהם יקבלו את מלוא תאוותם.

'כידוע מי שעומד מאחורי התנועה האיסלמית בעניין הוא מיודענו ארדואן נשיא טורקיה וכל הישג שם ייזקף לזכותו. לא יתכן כי ביד אחת תתקוף אותו במילים קשות, בצדק רב, וביד השנייה תעניק לו הישגים, שליטה והשפעה בנעשה בירושלים ובהר הבית. ארדואן הוא אנטישמי ועם אנטישמים ונציגיהם פשוט לא מדברים. נקודה" כתב סמוטריץ' בזעם.

"הריבונות וההרתעה הישראליים עוד לא התאוששו מהמכה הקשה שהם ספגו בכניעה הקודמת שלך לאלימות הערבית בפרשת המגנומטרים. כניעה נוספת תיזכר לדיראון עולם וכקו פרשת מים מסוכן שקשה יהיה להתאושש ממנו".

''עצם הנכונות של הגורמים הביטחוניים והמשטרתיים להגיע להבנות עם הפורעים נובע מחשש שלהם שאתה לא תעמוד בלחץ ותיכנע לבסוף עוד יותר ובכך תישחק ההרתעה והריבונות שלנו בצורה קשה יותר מאשר במסגרת פשרה.

אני סמוך ובטוח שמדובר בחששות שווא ואני מפציר בך להודיע לגורמים אלה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שבכוונתך לגבות אותם באופן מלא באכיפת החוק והריבונות בהר הבית, ללא שום פשרה וכניעה לוואקף או לתנועה האיסלמית בכך יהיה משום תיקון לפרשת המגנומטרים והעברת שדר לארדואן ולשליחיו בארץ שאותנו לא מכופפים באלימות. יש לנו צבא ומשטרה חזקים ואני סמוך ובטוח כי בעזרת השם הם ידעו להתמודד עם הפרות סדר ואיומים באלימות ולמגר אותם ביד קשה ונחושה למען יראו וייראו".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד