בע"ה כ"ד אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אזכרה ללוחם האצ"ל פנחס סולבייצ׳יק הי"ד

מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים עלו לקברו של חייל בודד, פנחס סולבייצ׳יק הי"ד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשפ"א - 12:40 14/04/2021
גודל: א א א

הבוקר, יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, זמן שהמשפחות, החברים וחיילי צה"ל פקדו את קברי הנופלים והניחו דגל ונר, עלו מתנדבי זק"א, חיילים מהמגזר החרדי ואזרחים לקברו של החייל פנחס סולובייצ'יק הי"ד.

פנחס היה בחור ישיבה בודד ששירת באצ"ל ונהרג בפריצת החומה, ליד הר ציון במלחמת השחרור, ביום ח' באב תש"ח (13.08.1948).

סולובייצ'יק, בן 22 בנופלו, נטמן בבית העלמין שערי צדק הישן. חייל אלמוני שאיש לא בא לציונו.

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א אמר: "היום, יום הזכרון לחללי צה"ל, התייצבנו מתנדבי זק"א, חיילים ואזרחים, יחד עם הרב ישראל גליס איש ירושלים, אשר דואג לארגון העליה מדי שנה בשנה. ליד ציונו של פנחס סולובייצ'יק, התייחדנו והתפללנו לזכרו בהדלקת נר נשמה, אמירת תהילים, קדיש ותפילת א-ל מלא רחמים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

באתר יזכר של משרד הביטחון, נכתב עליו: טוראי פנחס סולובייצ'יק, בן חנה ויעקב, נולד ביום כ"ב בחשוון תרפ"ז (30.10.1926) בירושלים ולמד בתלמוד-תורה. שומר דת היה ונזהר במצווה קלה כבחמורה גם בימי שירותו. פנחס הצטרף למחתרת אצ"ל והיה קנאי לערכים הלאומיים. בחייו האזרחיים עבד בבית-חרושת למוצרי חשמל ולפי עדות הממונים עליו היה אחד העובדים המוכשרים במקצועו, ששחרורו נדרש משלטונות הצבא ככוח חיוני חשוב ביותר במוסד.

פנחס היה אחד הצעירים האמיצים שלחמו באזור ירושלים בתקופת מלחמת-העצמאות. היה בכוח שהחזיק בהר-ציון ועמד בהטרדות ותקיפות של כוחות הלגיון. באחת מאלה נפל, ביום ח' באב תש"ח (13.8.1948), שעות מעטות לפני שחרורו מהשרות הצבאי ככוח אדם למפעל חיוני. נקבר בחצר בית-החולים "שערי-צדק" הישן בירושלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון