בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אחת הסיבות לצו המנהלי: הקמת מאחזים

בהודעת שימוע לצעיר יהודי נכתב כי אחת הסיבות להרחקתו מיהודה ושומרון היא הקמת מאחזים. צעיר נוסף זוכה מכתב אישום וביציאה מביהמ"ש קיבל הודעה על צו

  • אוריאל דויטש
  • ט' טבת תשע"ח - 16:20 27/12/2017
גודל: א א א
מאחז. אילוסטרציה. צילום: מגיני ארץ
מאחז. אילוסטרציה. צילום: מגיני ארץ

שני צעירים יהודים קיבלו אתמול (ג') הודעה מהמשטרה כי אלוף פיקוד מרכז רוני נומה שוקל להוציא כנגדם צו הרחקה מנהלי מיהודה ושומרון.

אחד הצעירים שקיבל את הצו סיים לאחרונה הרחקה ומתגורר בגבעת הבלאדים. הוא העביר את רוב שנותיו האחרונות בהרחקות והגבלות שונות שניתנו לו בידי האלוף ללא משפט.

אתמול הגיעו אל הצעיר בלשי ימ"ר ש"י והגישו לו הודעה בה נאמר כי אלוף פיקוד מרכז שוקל להוציא כנגדו צו הרחקה נוסף המרחיק אותו משטחי יהודה ושומרון, למעט קריית ארבע, וכן אוסר עליו ליצור קשר עם חבריו.

בהודעת השימוע נאמר מעבר לטקסט הלקוני והמוכר אודות "פעילות אלימה המסכנת את ביטחון האזור" וכד', באופן חריג, אחת הסיבות להוצאת הצו הינה כי הצעיר מקים מאחזים בשטחי יהודה ושומרון. "עדכנית פועל הנידון להקים מאחזים בלתי חוקיים בשטחי איו"ש תוך רתימת פעילים קיצוניים ואלימים למטרתו", נכתב.

זוכה בביהמ"ש וקיבל הודעה על הרחקה

צעיר יהודי נוסף קיבל גם הוא הודעה אתמול בה נאמר כי בכוונתו של האלוף להוציא כנגדו צו מנהלי, המרחיק אותו משטחי יהודה ושומרון לתקופה של חצי שנה, וכן אוסר עליו ליצור קשר עם חבריו.

הצעיר אשר סיים גם הוא לא מכבר צו הרחקה דומה, הגיע אתמול לדיון בבית המשפט, שם זוכה יחד עם חבר נוסף, מתיק בו הם הואשמו בזריקות אבנים. ביציאה מבית המשפט חיכו לשניים בלשי ימ"ר ש"י אשר הגישו לצעיר את ההודעה על בחינת האלוף וכן עצרו את הצעיר השני בחשד להפרת צו מנהלי שהוא כנגדו.

צו מנהלי, הינו צו אשר ניתן בידי אלוף פיקוד העורף ואלוף פיקוד מרכז, ללא כל משפט וללא כל הליך פלילי. הצו מורה בדרך כלל על הרחקתו של אדם מביתו, משפחתו וממקום עבודתו לתקופה של מספר חודשים, כשלאדם אשר קיבל את הצו כמעט ואין דרך להתעמת איתו.

רק לאחרונה הרחיק אלוף פיקוד מרכז מביתו את איתיאל זוארץ, אב לשישה מהיישוב עדי עד שבבנימין. זוארץ הורחק לאחר שבתקופה האחרונה ארגן מדי שבוע שיעור תורה בביתו המיועד לנערי גבעות מהסביבה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד