בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אין אכיפה: 28,000 מבנים לא חוקיים בשטחי C

מחקר תנועת רגבים חשף את ההפקרות: 28,000 מבנים לא חוקיים של ערבים נבנו בעשור האחרון בשטחים תחת שליטה ישראלית

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה סיון תשע"ט - 15:39 28/06/2019
גודל: א א א
בנייה לא חוקית במימון האיחוד האירופי.
בנייה לא חוקית במימון האיחוד האירופי.

מחקר של תנועת רגבים חושף נתונים חדשים בנוגע להשתלטות הערבית על הקרקעות בשטחי C הנמצאים בשליטה ישראלית מלאה, תוך המשך הבניה הבלתי החוקית בסיוע אירופי.

מדובר בקביעת עובדות אסטרטגיות בשטח על פי תוכנית פיאד לתפיסת רצף טריטוריאלי לקראת הקמת מדינה פלסטינית עתידית.

על פי הנתונים, כמות המבנים הבלתי חוקים כמעט הכפילה את עצמה במהלך העשור האחרון בו מכהן ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בשנת 2009 עמדו מספר המבנים הבלתי חוקיים בשטחי C על 29,784 כאשר בשנת 2018 היו 58,435 מבנים, אלא שהנתון המדאיג יותר הינה תפיסת השטח הבנוי בדונמים, כאשר בשנת 2009 עמד המספר על 44,538 דונם לעומת 78,626 דונם בשנת 2018.

לשם ההשוואה, היישובים הישראלים בשטחי c תופסים כ-2.5% בלבד מהשטח. בעשור הזה גדלה ההתיישבות בפחות מ-10,000 דונם. בשנת 2008 תפסה ההתיישבות 47,327 דונם לעומת 56,700 דונם בשנת 2018.

לנתון זה מצטרפת "השתלטות חקלאית" שמבצעת הרשות הפלסטינית - עיבוד חקלאי בלתי חוקי במאות אלפי דונמים נוספים של אדמות מדינה רשומות או הנמצאות בהליכי רישום, על מנת לקבוע עובדות בשטח באמצעות עיבוד וחזקה.

יש לציין כי חוסר האכיפה מצד מדינת ישראל והמנהל האזרחי האמור לפעול בנושא, הביא להגברת קצב הבנייה. יש לציין כי במסך שנחשף בעבר נכתב כי בתקופות מסוימות הוקפאה בידי המנהל האזרחי באופן גורף אכיפת הבנייה על בניה לא חוקית ערבית ביהודה ושומרון.

אל הנתונים הללו נחשפו בשבועות האחרונים ראשי רשויות ביהודה ושומרון אשר צפויים לצאת בימים הקרובים בקמפיין חריף נגד אי האכיפה והמשך קביעת עובדות בשטח על ידי הערבים.

ראשי הרשויות ידרשו מהממשלה לאשר תכנית ממשלתית ישימה למניעת המשך הקמת המדינה הפלסטינאית בשטחי c וקביעת לוחות לתוכנית. כמו כן ידרשו אכיפה כנגד הבניה החדשה הבלתי חוקית.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, אמר בעקבות חשיפת הנתונים, כי "עם תחושות לב ניתן להתווכח, אבל כאן המספרים מדברים, והם לא נתונים לוויכוח. אין סטטוס קוו בשטח - הרשות הפלסטינית פועלת ללא הרף ליצור עובדות בלתי הפיכות בשטח, כאשר מדינת ישראל ומנהיגיה פשוט ישנים. אם ממשלת ישראל לא תתעורר, אזרחי ישראל יתעוררו למציאות של מדינת טרור מעבר לפינה. הנתונים האלה הם קריאת השכמה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד