בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום בכל מחיר: המעצר הוארך ביום נוסף

מעצרו של הקטין שנעצר בשב"כ הוארך ביום נוסף ויתכן כי מחר יוגש נגדו כתב אישום. בחוננו מקווים שהפרקליטות תפעיל שיקול דעת. "שב"כ רדו מהעץ"

  • דוד אור שחר
  • י"ז שבט תשע"ט - 14:56 23/01/2019
גודל: א א א
בית המשפט בראשל"צ (יוסף פריסמן)
בית המשפט בראשל"צ (יוסף פריסמן)

בית משפט השלום בראשל"צ החליט להאריך את מעצרו של הקטין ביום נוסף, ויתכן כי מחר יוגש נגדו כתב אישום. במהלך הדיון הפגינו פעילים במאבק למען עצורי פרשת רחלים מחוץ לבית המשפט, תחת הססמא 'שב"כ, רדו מהעץ!'.

עורך דינו של הקטין, עדי קידר מארגון חוננו מסר "אם אתם זוכרים לפני מספר ימים אמרתי וכיוונתי לכיוון הפרקליטות, לשם כיוונתי כשאמרתי שהיד תרעד והיא צריכה לרעוד. היום אני חושב שההחלטה של בית המשפט מלמדת שגם היד של בית המשפט רועדת, והוא רומז ברמז עבה לפרקליטות שעדין שיקול הדעת נתון לה, ולמרות שהיא הציגה תשתית מסוימת שמאפשרת הגשת כתב אישום, אני רואה בכך החלטה טכנית, לאור טיב ההליך של הצהרת תובע, ובמקרה הזה הצהרת תובע שניה, שזה סוג של תקדים שלא זכור לנו שנים רבות. 

בית המשפט עשה עבודה רצינית, יסודית ומעמיקה. הוא שקל לשחרר את הקטין בכובד ראש, ובסופו של דבר לנוכח טיב ההליך הוא סבר שזה לא העת והזמן, שכן מחר יוגש כתב האישום והדברים ידונו לפתחו של בית המשפט המחוזי. פנינו לבית המשפט המחוזי, ואולי עוד לפני כן פנינו שוב לפרקליטות המדינה ולגורמי המשטרה והשב"כ, ששוב יפעילו את שיקולי הדעת שלהם. 

לטעמנו המציאות שתהיה לאחר הגשת כתב האישום תהיה מציאות בלתי אפשרית. אני חושב שהתיק הזה, אם הוא ילך לכיוון הקטין הזה, יווצר מצב שבו התיק הזה לא יפוענח, וימשכו פה מספר שנים לא מבוטלות שבעצם כל הנוגעים בדבר יטילו ספק באשמת הקטין, ומי שיסבול בכל התקופה הזו זה דווקא הוא, שהראיות לא מצביעות כרגע באופן חד משמעי שמדובר בו, שהוא מסר את גרסתו ושלטענתו ולטענתו הוא חף מכל פשע".

עו"ד ברכה אמר לאחר הדיון כי "במקרה שאינני זוכר כמוהו התקיים היום דיון בהצהרת תובע שניה במספר, דבר שמלמד כשלעצמו שגם הפרקליטות איננה שלמה כלל ועיקר עם ההחלטה להגיש כתב אישום.

לאור התפתחויות בחקירה עלתה על השולחן שאלת שחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים. השופט הורה לפרקליטות לשקול לעומק את שאלת הגשת כתב האישום.

שכן כתב אישום בעבירה כה חמורה כשעוצמת הראיות כה קלושה עלולה להסב נזק בלתי הפיך לקטין ולמשפחתו. אני מנצל את הבמה מכאן ופונה לפרקליטות - אל נא תהי ידכם קלה על ההדק שכן מדובר בחיים ומוות.""

 

 

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד