בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום: תלה שלט מחאה בכניסה לישוב בת עין

פעיל במחאה על הרג אהוביה סנדק ז"ל, מואשם בעבירת איומים בגין שלט מחאה שתלה בכניסה ליישוב בת עין. ארגון חוננו "פרקליטות המדינה מזדרזת להגיש כתבי אישום חריגים ותמוהים כשמדובר במחאה על רצח אהוביה"

  • יח"צ
  • כ"א שבט תשפ"א - 09:16 03/02/2021
גודל: א א א

כתב אישום הוגש ביום שלישי לבית משפט השלום בירושלים נגד פעיל במחאה על הרג אהוביה סנדק ז"ל בגין איומים. הפעיל מואשם במעורבות בהצבת שלט מחאה שנתלה ביישוב בת עין בציון 30 יום להרג סנדק.

השלט אשר בגין הצבתו מואשם הפעיל, מדמה את השילוט שמציב צה"ל בכניסה לשטחי A ו-B ברחבי יו"ש. הוא הוצב במחאה על התנהלות השוטרים במרדף המשטרתי שהוביל למותו של אהוביה סנדק ז"ל. בשלט נכתב "אתם פוגעים בביטחון תושבי הישוב. רצחתם לנו ילד. בכניסתכם אתם מסתכנים! ראו הוזהרתם!".

בכתב האישום נכתב "במעשיו האמורים לעיל, איים הנאשם על השוטרים וניסה לאיים על כלל שוטרי התחנה בפגיעה שלא כדין בפגיעה בגופן או בגופם של שוטרים אחרים וזאת במטרה להפחידם או להקניטם".

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

אישום נוסף צוין בכתב האישום כנגד הפעיל בו תואר כי התקיים מפגש בינו לבין שוטר "השוטר ביקש מהנאשם להזדהות בפניו, או אז החל הנאשם בהליכה לכיוון כללי בת עין. השוטר קרא לנאשם לעצור, אך האחרון התעלם מקריאתו והמשיך בהליכה. השוטר קרא לנאשם לעצור בשנית אך הנאשם הוסיף להתעלם מקריאותיו והחל בבריחה מפני השוטר כשהוא רץ בוואדי לכיוון בת עין עד שנעלם".

על מעשיו אלו טענה התביעה "עשה הנאשם מעשה בכוונה להפריע לשוטר כשהוא ממלא את תפקידו כדין". התביעה הוסיפה אישום בגין הפרעת שוטר במילוי תפקידו.

עו"ד דוד הלוי המייצג מטעם מארגון חוננו את הפעיל תקף את הגשת כתב האישום "כתב האישום אשר הוגש מקומם והזוי. במדינה דמוקרטית מתוקנת המקדשת את חופש הביטוי והמחאה כתב אישום מן הסוג האמור לא היה צריך להיות מוגש כלל ועיקר. ספק אם כתב האישום יעמוד במבחן משפטי.

מכל מקום, קשה מאוד להשתחרר מהרושם כי כתב האישום נגוע כולו באכיפה בררנית קשה ומצביע על הדורסנות וחוסר הריסון והאיפוק של גופי האכיפה, רק משום שהשלט כוון כלפי משטרה. אין לנו ספק כי מרשנו יזוכה בתיק זה, בסופו של יום".

מארגון חוננו נמסר "כתב האישום שהוגש הוא תעודת עניות למדינת ישראל שמתיימרת לשאת על דגל את חופש הביטוי והמחאה. בזמן שאזורים נרחבים בשטח המדינה נגועים בפשיעה אדירה ומסכנת חיים יום-יום המשטרה משקיעה משאבי עתק בסתימת פיות במחאה שלא נושקת לפלילים בשום צורה. 

פרקליטות המדינה מתפתלת בתירוצים כדי להימנע מלנקוט בהליכים פליליים כנגד מסיתים לטרור בחוצות ישראל אך מזדרזת להגיש כתבי אישום חריגים ותמוהים כשמדובר במחאה על רצח אהוביה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד