בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איש שמאל נכנס לשכם בניגוד לחוק - מה תעשה המשטרה?

יהודים הנכנסים לקבר יוסף ללא אישור נעצרים. האם המשטרה תחקור גם פעיל שמאל שהצהיר כי נכנס לשכם בניגוד לחוק?

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה אלול תשע"ח - 15:56 05/09/2018
גודל: א א א
מחסום בכניסה לשכם לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד (אלחנן גרונר)
מחסום בכניסה לשכם לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד (אלחנן גרונר)

סוגיית האפלייה בכניסה לשטחי A ביהודה ושומרון עולה מפעם לפעם, כאשר לאחרונה היה זה עם הדיווח על הגעתם של שחקני קבוצת הפועל אום אל פחם למשחק בג'נין.

כעת אנו מפרסמים בקול היהודי כי פעיל שמאל נכנס לשכם, לדבריו בניגוד לחוק, אולם במשטרה טרם פעלו בנידון למרות שהמידע הועבר אליהם.

מדובר בבומה ענבר, אב שכול ואיש שמאל הפועל כיום למען חולים ערבים, בעיקר מעזה, במקביל לפעולות נוספות למען ערבים ביהודה ושומרון. בעבר פעל רבות כנגד שיפוץ מעיינות בשומרון בידי יהודים ואף פעל להריסה חוזרת ונישנת של עין כפיר באלון מורה ששופץ לזכרו של החייל כפיר חזי ז"ל, והוחרב בידי המנהל האזרחי.

בפוסט שפרסם בפייסבוק סיפר ענבר שנכנס לפני מספר ימים לשכם בכדי לקנות צעצועים בשוק המקומי עבור ילדי עזה.

בתגובות של גולשים שתמהו כיצד נכנס ענבר לשכם הוא הסביר כי הוא מודע לאיסור החוקי על כך. "יש איסור כניסת יהודים לשטחי A אבל זה לא מונע ממני להיכנס לשם בלווי חבר", כתב.

גם בשיחה עם הקול היהודי אישר ענבר כי נכנס ללא אישור צה"ל כשהוא מודע לכך שמדובר בעבירה על החוק, שבו לדבריו הוא מזלזל. ענבר סירב למסור תגובה לכתבה ואף דרש כי הכתבה לא תפורסם מחשש שהוא יורחק בידי הרשויות מיהודה ושומרון בעקבות הפרסום.

יש לציין כי הכניסות לשכם פתוחות באופן גורף ולעיר נכנסים מדי יום אזרחים ישראלים רבים, רובם ערבים, וזאת ללא הפרעה.

בקול היהודי פרסמנו לאחרונה תחקיר אודות תופעה במסגרתה נכנסות נשים ונערות יהודיות לשטחי A לצורך בילוי עם ערבים, אך הרשויות אינן פועלות נגד העניין.

דווקא נגד יהודים הנכנסים לקבר יוסף ללא אישור ישנה פעילות נחושה של המשטרה והצבא.

פרקליט המדינה שי ניצן אף הוציא בעבר הנחיות מחמירות במיוחד ביחס ליהודים שנכנסו לקבר יוסף, כולל מעצרים, הגשת כתבי אישום בכל מקרה ובקשת תנאים מגבילים חמורים מבתי המשפט.

הדברים מופיעים בפרוטוקולים של הצוות המיוחד שניצן עמד בראשו כמשנה לפרקליט המדינה לענייני אכיפת החוק על יהודים ביהודה ושומרון.

במשטרה בחרו שלא להגיב עניינית לנושא ומסרו תגובה כללית: 

"משטרת ישראל פועלת ואוכפת את החוק בשוויוניות וללא משוא פנים, בין היתר, במטרה למנוע סכנה לחיי אדם.

באזור יהודה ושומרון כניסת ישראלים לשטחי A אסורה ומהווה עבירה ביטחונית שעלולה לסכן את אותו אדם. לכן משטרת ישראל פועלת ביחד עם צה"ל ויתר כוחות הביטחון למנוע ולאכוף את הנושא ככל שניתן. 

נציין כי במהלך השנה החולפת התרחשו עשרות מקרים בהם נכנסו אזרחים ישראלים לשטחי הרשות הפלסטינית תוך הפרת הוראה חוקית. מרביתם נקלעים לאירועי שוד, גניבת רכבם וציוד יקר ערך ולרוב תחת איומים וסכנה ממשית לחייהם. משטרת ישראל שבה ומדגישה בפני כל אזרח ישראלי באשר הוא כי כניסה לשטחי הרשות הפלסטינית ללא תיאום ביטחוני מול צה"ל ובלא אישור כנדרש - עלולה לסכן חיי אדם."

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד