בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלימות קשה בפינוי עמונה: עצורים ופצועים

כוחות משטרה פינו מתיישבים בעמונה. על פי הדיווחים, שוטרים יידו אבנים, רימוני גז והלם ואף ירו כדורי גומי. המשטרה: הותקפנו באבנים וברזלים • מתעדכן

  • כ"ו טבת תשע"ט - 07:14 03/01/2019
גודל: א א א עדכון אחרון: כ"ו טבת תשע"ט - 10:35 03/01/2019

כוחות משטרה גדולים הגיעו לפנות בוקר (חמישי) לישוב עמונה והחלו לפנות את המתיישבים הנמצאים במקום. לפני מספר שבועות, לאחר הפיגועים הקשים בהם נרצחו שני חיילים והעובר עמיעד ישראל הי"ד, הועלו שני קרוואנים לחורבות הישוב עמונה. כעת, במשטרה פועלים לפנות אותם מהמקום לאחר שראש הממשלה לא אישר את רכישת הקרקעות בחלקות עליהן הונחו הקראוונים.

על פי הדיווחים המגיעים מהמקום, השוטרים משתמשים באלימות קשה וחריגה ביותר כלפי המתיישבים כולל שימוש בגז מדמיע, רימוני הלם, ירי כדורי גומי וידוי אבנים שגרם למספר פצועים. מנגד טוענים במשטרה כי השוטרים הותקפו באבנים וברזלים וישנם מספר שוטרים שנפצעו. ומספר נערים נפצעו. עד כה דווח על שבעה נערים שנפצעו.

ארגון חוננו דיווח על חמישה עצורים עד כה. מסרטונים שפרסמו בחוננו ניתן לראות אלימות שוטרים קשה ובה שימוש פסול בגז פלפל, תקיפת נער שישב על הקרקע ע"י שוטר מג"ב באמצעות ברכיה לאשכיו והתזת גז פלפל לתוך מבנים, וכן נער שהוכה בראשו בכת של אקדח.

בנוסף פונו מספר נערים לבתי החולים בעקבות אלימות שוטרים. עורכי הדין של המחלקה האזרחית בארגון חוננו החלו באיתור שוטרים אלימים ובהגשת תלונות בנושא.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיע לעמונה ונכנס לאחד המבנים בהם התקבצו נערים. הנערים שנמצאים תוך כדי פינוי בידי השוטרים זעקו לעבר סמוטריץ' שיסייע להם מאחר והשוטרים מכים אותם באלימות קשה.

לאחר הפינוי חסמו נערים את צומת עפרה. וכן צומת חטמ"ר שומרון נחסמה לתנועת ערבים.

הירשמו לקבלת הניוזלטר השבועי של הקול היהודי >>

כוחות המשטרה פינו חלק מהמבנים באמצעות החדרת גז פלפל לתוכם, מה שגרם לפי עדויות נערים מהשטח לחנק והקאות.

חלק מהנפגעים פונו כשאזיקים על ידיהם. הנערים הועברו לאוטובוס, משם דווח כי השוטרים משתמשים באלימות ואף מתיזים לעברם גז פלפל.

לאורך הבוקר אישי ציבור רבים תקפו את התנהלות ראש הממשלה ואת האלימות הרבה שהפנו השוטרים כלפי הנערים בעמונה.

   | "חאן אל אחמר in עמונה out"

יו"ר הישוב עמונה אביחי בוארון הוציא הבוקר הודעה לתקשורת בה הוא מעביר ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ומעמיד את עמונה אל מול המאחז הערבי חאן אל אחמר.

"ראש הממשלה לא פינה את חאן אל אחמר אבל לצערנו היה מאוד חשוב לו לפנות בפעם השניה את חוות עמונה שהוקמה לזכר התינוק עמיעד ישראל".

"רכשנו את האדמות האלה, כארבעים דונם, בשישה וחצי מליון שקלים", ציין בוארון. "כל מה שבקשו היה לממש את זכויות הקניין שלנו בקרקע - זכות יסוד המוקנית לכל אזרח ישראלי, אבל אם אתה מתנחל אין לך זכויות".

"ראש הממשלה יכול היה בחתימה אחת שלו כבר בטחון לתת היתר עסקה ולאפשר לנו להשתמש בקרקע שלנו. לצערנו הוא לא עשה זאת ובכך במו ידיו הביא לפינוי הזה".

לסיום הוסיף בוארון, "חאן אל אחמר, ערה? או שישנת טוב הלילה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד