בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפים מטיילים בשומרון ובגוש עציון: "זו רק ההתחלה"

המטיילים נהנו משלל אתרי תיירות ואטרקציות. מחר: הפנינג תמיכה בתושבי 'תפוח מערב' בשומרון העומדים בפני הריסה

  • י"ז ניסן תשע"ח - 14:59 02/04/2018
גודל: א א א
(מוא"ז שומרון)
(מוא"ז שומרון)

מעל 10,000 איש פקדו אתמול את אתרי התיירות בשומרון, במועצה האזורית נערים לעשות אלפים נוספים שצפויים להגיע במהלך השבוע.

האתרים הפופולאריים ביותר באזור: המרפסת של המדינה בפדואל ונחל קנה בהם ביקרו אמש אלפי מטיילים. גן הלאומי שומרון העתיקה נפתח למבקרים, וכבר כ-1,000 מטיילים נהנו מסיורים במקום ללא תשלום, פסטיבל עפיפונים ומסדנאות לילדים.

בשומרון מזמינים את המטיילים הרבים לבקר בימי חול המועד פסח באזור ולהנות מסיורי אופניים, טעימות יין הישר מהיקב ותצפית לעבר עמק תרצה בהר כביר. בפסטיבל "המרפסת של המדינה" בפדואל ניתן יהיה להנות גם בשלושת הימים הקרובים מסיורים ללא תשלום, מחדר בריחה ומתצפית מרהיבה כמעט לעבר כל מישור החוף.

הפרח הנדיר – אירוס השומרון – פורח ממש בעונה זו של השנה. יש אומרים, שכדאי לטייל בשומרון רק כדאי לראות אותו. הוא לא גדל בשום מקום אחר בארץ ולא באף עונה אחרת. זה הזמן למצוא אותו פורח באזור איתמר ואלון מורה.

"אין שמחה גדולה מהשמחה על המטיילים הרבים החורשים את השומרון לאורכו ולרוחבו. נהנים מהמעיינות, מהיקבים, מהצימרים, ומהגנים הלאומיים", אמר יו"ר המועצה יוסי דגן. "השומרון פתוח לכולם ואנחנו מזמינים את עם ישראל להמשיך להגיע ולהוכיח שעם ישראל מטייל בכל מקום בוודאי באתרי ההיסטוריה והנוף של השומרון".

 גם לגוש עציון הגיעו אלפי מטיילים כשהם נהנים מאתרי תיירות רבים ואטרקציות, בהם טיולי ריינג'רים וטרקטורונים, רכיבות סוסים, פארק אקסטרים, מטווחי פיינבול ועוד.ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר, כי "אנו מברכים את אלפי המבקרים שבחרו גם השנה לגדוש את גוש עציון על, ואנו צופים וערוכים לעוד אלפי מבקרים ומשפחות שיגיעו במהלך החג לבקר באתרי המורשת, מסלולי הטיול ובאטרקציות- הכל בתחומי גוש עציון ובמרחקים של דקות ספורות אלו מאלו. בואו להינות!"

  | בשלישי: מפגן תמיכה בתושבי 'טל בנימין'

מחר, יום שלישי, יתקיים מפגן תמיכה בצתושבי שכונת 'טל בנימין' (תפוח מערב) בשומרון, זאת על רקע כוונת המדינה להרוס במקום את בתי התושבים בחודשים הקרובים.

בין השעות 12:00-18:00 ייערך הפנינג לכל המשפחה הכולל רכיבה על חמורים, מופע כחבים, מתנפחים, סיור במערת נטיפים, רעיית צאן ועוד. באירוע צפיים להשתתף גם רבנים ואישי ציבור.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד